Elektryczne hulajnogi wjeżdżają do Torunia. Znamy pierwsze szczegóły!

Inwestycje, Elektryczne hulajnogi wjeżdżają Torunia Znamy pierwsze szczegóły! - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 25/07/2019 12:53

Tylko w "Oto Toruń". Porozmawialiśmy z przedsiębiorcami, którzy zdecydowali się wprowadzić do Torunia elektryczne hulajnogi. Okazuje się, że mieszkańcy naszego miasta pojadą tymi nowoczesnymi jednośladami jeszcze w sierpniu.

Na początku lipca na "Oto Toruń" informowaliśmy, że już niedługo podamy więcej szczegółów na temat elektrycznych hulajnóg w Toruniu. Dziś dotrzymujemy słowa. Redakcja "Oto Toruń" porozmawiała z przedsiębiorcami, którzy zdecydowali się wprowadzić elektryczne hulajnogi do naszego miasta.

Pomysłodawcy zdradzają, że hulajnogi będzie wypożyczać firma "Blinkee.city". Świadczy ona podobne usługi nie tylko w Polsce, ale także w Hiszpanii, Chorwacji czy Szwecji. Teraz mocno wkroczy na teren naszego miasta. Już niedługo w Toruniu pojawią się e-hulajnogi, które zostaną przywiezione z Wielkiej Brytanii. 

 – Znaleźliśmy firmę blinkee.city, która oferuje takie usługi. Toruń to piękne miasto z tradycjami. Co najważniejsze - jest tu 200 tysięcy mieszkańców, w tym wielu młodych ludzi i studentów. Wierzymy w potencjał tego miasta - mówi Artur Judkowiak, jeden z pomysłodawców.

Toruńskimi hulajnogami rozpędzimy się maksymalnie do 25 km/h. Ale jeszcze przed wejściem na ten pojazd trzeba będzie wypełnić kilka formalności. Najpierw będziemy musieli ściągnąć specjalną aplikację, potem się zalogować i podać numery naszej karty płatniczej. Na koniec naszej podróży "apka" ściągnie z konta odpowiednią należność.

Oczywiście - tak jak w innych miastach - hulajnogi zostawimy w dowolnym miejscu i z dowolnego miejsca je wypożyczymy. Aczkolwiek aplikacja wyznaczy granice miasta, gdzie będzie można zakończyć podróż. Jeżeli zostawimy urządzenie poza obszarem, otrzymamy karę - 100 zł. 

– Już dziś apelujemy do mieszkańców, żeby nie rzucali tego sprzętu gdziekolwiek. Inni ludzie też chcą chodzić po chodnikach i jeździć po ścieżkach rowerowych. Warto je ustawić pod płotem, murem czy ścianą – tłumaczy Judkowiak.

Ile zapłacimy za skorzystanie z hulajnogi? Pomysłodawcy przyznają, że jeszcze nie ustalili dokładnych opłat. Niemniej jednak planują, że ceny będą podobne do tych z innych miast. W Polsce należy zapłacić za "start" około 2-3 zł oraz kolejne 49 groszy za każdą minutę.

Firma nie będzie podpisywać żadnej umowy z miastem. Zamierza funkcjonować na zasadach komercyjnych. Przedsiębiorcy planują, że elektryczne hulajnogi pojawią się w Toruniu jeszcze w sierpniu. Na początku ma być ich około 130.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

elektryczne hulajnogi w toruniu, - komentarze opinie

 • Fred - niezalogowany 2019-07-25 12:20:19

  Lepsze to niż rowery miejskie

 • gość 2019-07-25 12:47:57

  DROGO

 • Olo - niezalogowany 2019-07-25 12:57:43

  Alt dużo droższe

 • krzyś - niezalogowany 2019-07-25 13:09:29

  oj drogo jak na Toruń i nasze zarobki w Toruniu a dla tego dla którego to nie jest drogo to żadna alternatywa dla auta bo w Toruniu mega korków nie ma i zaparkować zawsze gdzieś można.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 13:11:17

  Koło 7-8 zł za 10 minut, gdzie przejedziesz pewnie max 5 km? Chyba wolę wsiąść w MZK . Może na początku będą chętni, bo to nowa atrakcja . Ale po środek transportu wychodzi drogo.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 13:14:55

  Byłem ostatnio we Wrocławiu i tego typu hulajnog było od zasrania. Najgorsze jest to, że ludzie jeżdżąc tą hulajnogą stwarzają największe zagrożenie bo to po prostu zapierdacza na łeb na szyję. Z polską mentalnością to w Toruniu będzie tylko problem z tymi hulajnogami. Jedyne wyjście to zmniejszyć prędkość do 15km/h

 • gość 2019-07-25 13:34:43

  Wreszcie nasz Toruń dołącza do reszty miast w Polsce. Może nie jest tanio, ale z pewnością wygodniej niż rowerem, czy MZK. Nie spocę się, nie muszę czekać na przystanku. Poza tym nie muszę kupować własnej hulajnogi i nie muszę się martwić, że ktoś mi ją okradnie lub zniszczy. Poza tym nie trzeba niej korzystać codziennie. Modlę się tylko o jedno - abyśmy my - mieszkańcy Torunia okazali się rozsądni i nie jeździli jak wariaci po chodnikach, oraz pozostawiali hulajnogi sposób bezpieczny dla innych pieszych - nie na środku chodnika.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 13:39:20

  Jeszcze tego w Toruniu brakowało... Rowerzyści na chodnikach, piesi na ścieżkach rowerowych; kierowcy od siedmiu boleści + teraz hulajnogi... Strach będzie z domu wyjść

 • Cypis - niezalogowany 2019-07-25 14:19:02

  Ceny jak w Warszawie chyba kogoś lekko poppppp
  Będzie klapa interes na minus mimo że fajnie byłoby z tego korzystać uważam że Toruń to jednak mała dziura

 • gość 2019-07-25 19:52:05

  Pomysłodawcy zdradzają, że hulajnogi będzie wypożyczać firma "Blinkee.city".
  Kogo zdradzili? :)
  Ceny warszawskie.
  Mojemu chłopakowi kupiłem takie cudo i on jakiś już czas temu wjechał do Torunia :))))))

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 21:57:35

  A ludzie jak zwykle przede wszystkim wszystko negują. Taka cena za skorzystanie z hulajnog obowiązuje w całej Polsce a nie tylko w Toruniu. Ktoś ujął, że "Toruń to mała dziura" a właśnie nie prawda. To miasto chce się rozwijać. Jakby był taką dziura to co roku nie przyjeżdżałoby tu tysiące czy też milony ludzi. Toruń nie jest mało znany bo jednak w czasie Bella Skayway jest przepełniony ludźmi z całej Polski i z zagranicy. Hulajnogi będą fajną opcją w tym mieście. Zamiast to negowac lepiej dążyć do tego aby zostały zakwalifikowane do użytku na ścieżce rowerowej mało ich w mieście nie ma. A to ułatwiło y poruszanie się pieszym i mniej narzekania ludzi nie zadowolonych. Ale i tak nie każdemu się dogodzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 22:38:44

  Pół godz. zabawy 20 zł hahaha. Przypuszczam ze na początku moze lekke zainteresowanie bedzie, a potem beda to zbedne eksponaty bo zdecydowanie DROGO.

 • Jeff Lebowski - niezalogowany 2019-07-28 16:30:08

  Jeszcze tego gówna nam brakowało w mieście... torunianie nie potrafią zgodnie z przepisami prowadzić samochody, motocykle i rowery, o wyczynach pieszych już nie wspominając a teraz jeszcze będziemy mieli dzbanów na elektrycznych hulajnogach. To się dobrze skończyć nie może.

 • Gosie - niezalogowany 2019-07-29 07:11:38

  Na Latwie są. Tańsze i kultura jazdy samochodem jest. Do tego ścieżki do jazdy na hulajnodze. Wydzielone miejsce na drodze. W Toruniu. Chelminska od Bema do Starego Cinema City tego nie widzę. A takich ulic, uliczek jest więcej

 • kinolożnik - niezalogowany 2019-07-29 09:09:37

  Jeszcze to potrzebne, mamy beznadziejnych byle kierowców (morderców ), wariatów na rowerach co jeżdżą chodnikami ,pieszych zombie z srajfonami i dojdą wariaci na hulajnogach i rowerach miejskich.

 • ha,ha,ha - niezalogowany 2019-07-29 15:22:51

  Z UK? To mają kierownicę z prawej strony?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama