21°C bezchmurnie

Dawny Kino-Teatr Grunwald będzie jak nowy - zobaczcie! [WIZUALIZACJE]

Na portalu Oto Toruń.pl przedstawiamy wizualizacje przyszłej siedziby Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, która znajdzie się w dawnym Kino-Teatrze Grunwald przy ul. Warszawskiej.

Teatr Muzyczny, który obecnie znajduje się w Pałacu Dąmbskich przy Żeglarskiej, opracował plan adaptacji, a także rozbudowy budynku przy Warszawskiej. Inwestycja, według szacunków, pochłonie blisko 22 mln zł. Być może uda się na ten cel uzyskać środki unijne, wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Insfrastruktura i Środowisko został już złożony.

Jak wynika z projektu, budynek odzyska swój dawny blask, zostanie odtworzony kształt obiektu według stanu sprzed II wojny światowej. W środku znajdzie się nowoczesna scena obrotowa z zapadnią i mobilną widownią. Sala ma pomieścić 200-300 osób, przy odpowiednich modyfikacjach - nawet 500 os.

Poza tym znajdzie się też miejsce na kawiarnię i restaurację, a na dachu powstanie zielony ogród z sezonowym letnim kinem. Teatr będzie miał pomieszczenia na rekwizyty i dla aktorów.

Kino-Teatr Grunwald to kultowe, ale już zapomniane miejsce. Jest jednak spora szansa, że niszczejący budynek przy Warszawskiej za sprawą Teatru Muzycznego ponownie stanie się ważnym punktem na kulturalnej mapie naszego miasta.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Dawny Kino-Teatr Grunwald będzie jak nowy - zobaczcie! [WIZUALIZACJE] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się