Reklama

Apel prezydenta do mieszkańców Torunia! W Sylwestra dowiemy się, czy zostanie wysłuchany

30/12/2019 19:27

Tuż przed Sylwestrem prezydent Michał Zaleski wystosował apel do mieszkańców Torunia.

Za niespełna kilkadziesiąt godzin przywitamy Nowy Rok. Po raz pierwszy podczas Miejskiego Sylwestra fajerwerki zostaną zastąpione kilkuminutowym pokazem papierowego konfetti. Urząd Miasta tłumaczy to troską o dobro i spokój zwierząt, które nerwowo reagują na wystrzały. Toruń w tym przypadku nie jest odosobniony. Z materiałów pirotechnicznych zrezygnowały też takie miasta jak Warszawa, Łódź, Wrocław czy Gdańsk. 

Dzień przed Sylwestrem na miejskiej stronie internetowej pojawił się apel prezydenta Michała Zaleskiego skierowany do mieszkańców Torunia dotyczący nieużywania fajerwerków podczas sylwestrowej zabawy. - Taka decyzja nie tylko potwierdzi, że w naszym mieście dbamy o małych przyjaciół, zwierzęta domowe, ale także o środowisko naturalne chroniąc je przed spalinami z fajerwerków - mówi prezydent Zaleski.

Reklama

Czy ten apel zostanie wysłuchany przez mieszkańców Torunia? Przekonamy się o tym o północy... Przypominamy, że w naszym mieście z fajerwerków i petard bez dodatkowego zezwolenia można korzystać tylko i wyłącznie 31 grudnia (Sylwester) i 1 stycznia (Nowy Rok).

- Pamiętajmy, by zabawa przebiegała w sposób niezagrażający zdrowiu i życiu. Życzę spokojnego, zdrowego i cichszego świętowania pożegnania starego i powitania nowego roku - dodaje Michał Zaleski, który jednocześnie zaprasza na Miejskiego Sylwestra na Rynku Staromiejskim.

Reklama

Początek imprezy w kubańskim klimacie o godz. 22:30. Wstęp jest wolny!

(AM)

fot. Lech Kamiński/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości