Tuż przed Sylwestrem prezydent Michał Zaleski wystosował apel do mieszkańców Torunia.
Za niespełna kilkadziesiąt godzin przywitamy Nowy Rok. Po raz pierwszy podczas Miejskiego Sylwestra fajerwerki zostaną zastąpione kilkuminutowym pokazem papierowego konfetti. Urząd Miasta tłumaczy to troską o dobro i spokój zwierząt, które nerwowo reagują na wystrzały. Toruń w tym przypadku nie jest odosobniony. Z materiałów pirotechnicznych zrezygnowały też takie miasta jak Warszawa, Łódź, Wrocław czy Gdańsk.
Dzień przed Sylwestrem na miejskiej stronie internetowej pojawił się apel prezydenta Michała Zaleskiego skierowany do mieszkańców Torunia dotyczący nieużywania fajerwerków podczas sylwestrowej zabawy. - Taka decyzja nie tylko potwierdzi, że w naszym mieście dbamy o małych przyjaciół, zwierzęta domowe, ale także o środowisko naturalne chroniąc je przed spalinami z fajerwerków - mówi prezydent Zaleski.
Czy ten apel zostanie wysłuchany przez mieszkańców Torunia? Przekonamy się o tym o północy... Przypominamy, że w naszym mieście z fajerwerków i petard bez dodatkowego zezwolenia można korzystać tylko i wyłącznie 31 grudnia (Sylwester) i 1 stycznia (Nowy Rok).
- Pamiętajmy, by zabawa przebiegała w sposób niezagrażający zdrowiu i życiu. Życzę spokojnego, zdrowego i cichszego świętowania pożegnania starego i powitania nowego roku - dodaje Michał Zaleski, który jednocześnie zaprasza na Miejskiego Sylwestra na Rynku Staromiejskim.
Początek imprezy w kubańskim klimacie o godz. 22:30. Wstęp jest wolny!
(AM)
fot. Lech Kamiński/torun.pl
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!