5°C zamglenie

Wielkie święto w Łysomicach. Nowa siedziba gminy oficjalnie otwarta [FOTO]

Starosta, wójtowie i mnóstwo gości wzięło udział w piątkowym oficjalnym otwarciu nowej siedziby Urzędu Gminy w Łysomicach.

Modernizacja budynku rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Urzędnicy wrócili do niego już 13 kwietnia obecnego roku, lecz symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w ubiegły piątek.

Być może inwestycja w siedzibę gminy nie jest decyzją popularną, a z pewnością nie była łatwą decyzją — mówił wójt Piotr Kowal. — Uznaliśmy jednak, że po modernizacji szkół i centrów kultury nadeszła pora na modernizację tego budynku. Mam nadzieję, że za dwadzieścia lub trzydzieści lat ta inwestycja będzie prezentowała się równie dobrze jak teraz i odpowiednio posłuży przyszłemu pokoleniu.

Po wójcie głos zabrał także Przewodniczący Rady Gminy Łysomice Robert Kożuchowski. — Można powiedzieć, że pracownicy spędzają w tym budynku nawet jedną trzecią swojego życia, dlatego zasługują na pracę w dobrych i godnych warunkach. Tam samo mieszkańcy mają prawo do obsługi w dobrych i godnych warunkach, a przecież dążymy do tego, by poziom obsługi był jak najwyższy — mówił Robert Kożuchowski.

Z kolei Starosta Toruński Mirosław Graczyk skupił się na życzeniach dla urzędników i mieszkańców gminy. — Budynek na pewno będzie przyjazny mieszkańcom, ale także klientom zewnętrznym — zaznaczył. — Życzę wam wszystkim, żebyście w murach tego budynku przyjmowali głównie inwestorów. Decyzja o modernizacji na pewno była odważna, ale do odważnych świat należy, a dla nas, czyli samorządowców, taka decyzja oznacza, że poprzeczka została podniesiona jeszcze wyżej.

Po wypowiedziach wykonawcy, pracowników oraz wójtów innym gmin powiatu toruńskiego nadszedł czas na poświęcenie budynku i symboliczne przecięcie wstęgi. Po tym wszyscy goście udali się na zwiedzanie budynku. Organizatorzy przygotowali okazjonalny także tort, którego każdy mógł skosztować. Oprócz tego na gości czekały między innymi stoiska z kawą i lodami, przysmaki gotowane przez koła gospodyń wiejskich z całej gminy, wybijanie pamiątkowych monet, pamiątkowe kubki i jabłka dla każdego gościa, dmuchane miasteczko dla dzieci, wystawa zdjęć budynku przed i po remoncie.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku