Trwa modernizacja przedszkola za ponad dwa miliony złotych pod Toruniem [FOTO]

Inwestycje, modernizacja przedszkola ponad miliony złotych Toruniem [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 29/06/2018 15:20

Trwa modernizacja przedszkola “Jelonek” w Papowie Toruńskim.

Prace modernizacyjne związane z rozbudową przedszkola “Jelonek” w Papowie Toruńskim rozpoczęły się już w marcu tego roku. Według planu budynek ma zostać oddany do użytku w połowie sierpnia (dokładnie 15 sierpnia). Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest toruńska firma DOMPOL. Wartość całego przedsięwzięcia to 2 mln 177 tys. złotych.

Po rozbudowie powierzchnia budynku wzrośnie niemal dwukrotnie: z 562 do 1056 metrów kwadratowych. Stanie się to za sprawą zupełnie nowych sal o różnym przeznaczeniu oraz dostosowania całego budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmiany jednak nie będą polegały wyłącznie na rozbudowie, zmodernizowany zostanie także istniejący już budynek.

Istotną zmianą wizualną będzie odnowa elewacji całego budynku. Oprócz tego zmodernizowane zostaną schody zewnętrzne oraz podjazd dla niepełnosprawnych, który obecnie nie do końca spełnia swoje zadanie.

W projekcie pomyślano także o bezpieczeństwie zarówno dzieci, jak i budynku poprzez instalację monitoringu. Będą to nowoczesne kamery cyfrowe, które zarejestrują wszystkie osoby wchodzące i wychodzące z budynku.

Co ważne prace modernizacyjne nie kończą się jedynie na obiekcie. Obejmą one także teren wokół przedszkola, dzięki czemu dzieci będą miały do dyspozycji plac zabaw, boiska, gęste trawniki i kolorowe ścieżki.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama