Śmiertelny wypadek w Toruniu. Nie żyje 74-letni mężczyzna [FOTO]

Wypadki, Śmiertelny wypadek Toruniu żyje letni mężczyzna [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Filip Sobczak 19/06/2019 12:58

Tragiczny wypadek w Toruniu. Dziś (19 czerwca) rano 74-letni rowerzysta został potrącony przez ciężarówkę.

Dziś (19 czerwca) ok. godz. 9:00 w pobliżu parkingu przy Lidlu przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu doszło do tragicznego wypadku. Ciężarówka potrąciła 74-letniego rowerzystę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym Manem z naczepą 45-latek jadąc od strony ul. Żwirki i Wigury w kierunku Szosy Chełmińskiej skręcał w prawo na parking jednego z marketów. - Podczas wykonywania tego manewru ciężarówka potrąciła 74-letniego rowerzystę - informuje Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Zespół Ratownictwa Medycznego wyciągnął mężczyznę spod samochodu ciężarowego - przeprowadzona została akcja reanimacyjna. Rowerzysta trafił do szpitala. - W akcji uczestniczyły trzy wozy strażackie, wspomagaliśmy pracę ratowników medycznych - mówi Przemysław Baniecki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Toruniu.

Niestety policjanci informują nas, że potrącony mężczyzna zmarł w toruńskim szpitalu. Mundurowi ustalili, że kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać przebieg, szczegóły, okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

- Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112 - apeluje Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

śmiertelny wypadek, toruń, lidl, rowerzysta, ciężarówka - komentarze opinie

  • Rydzyx - niezalogowany 2019-06-19 15:54:05

    Jest zlecenie od dyrektora? Najpierw pod Energa teraz Lidl. Ktoś nie płaci?

  • Rima - niezalogowany 2019-06-19 16:43:10

    byś sobie darował.

  • Tomson - niezalogowany 2019-06-19 16:47:18

    Dziś to bardziej niektórzy przypominają barany lub tepe owce niż ludzi na drodze. Zero zasad.bo ja tylko na chwilę. Bo ja się spieszę itd. czy rowerem czy samochodem je ma znaczenia nawet piesi to barany na czerwonym pod koła byle szybko. Policji nigdy nie ma bo gdzieś u Turka na kebabie siedzą połowę zmiany. O strażnikach wiejskiego porządku nie wspomnę. Tym to w ogóle się za nic płaci. No to później nie płaczcie że kolejny trup. Ciężarówka nie widziała, a dziadek się na działkę spieszył albo coś.

  • gość 2019-06-19 18:13:42

    Skoro wyciągano człowieka spod ciężarówki to nie "potrącił", tylko PRZEJECHAŁ. Co to ta idiotyczne "potrącił"? A wypadek taki, jak kilka innych w Toruniu. Kierowcy ciężarówek w ogóle nie patrzą, co się dzieje obok na jezdni, czy chodniku, patrzą tylko przed siebie na wysokość 2 m.

  • Gościu - niezalogowany 2019-06-19 18:38:56

    Z tego co widze to starsze osoby nie respektuja przepisow, wchodza na pasy bez zatrzymywania i spogladania bo ja jestem senior wiec mnie sie nalezy , wszyscy inni maja uwazac.Na parkingach tez chodza z siatami staruszki tuz za samochodami nie zdajac sobie sprawy ze kierowca moze ich nie zauwazyc..a potem olaboga ..zamordowali mi babcie.Trzeba miec oczy naokolo glowy ale to dotyczy wszystkich. Tragedia sie stala i szkoda i ofiary i kierowcy bo bedzie mu ciezko.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 18:53:55

    Uwaga jeszcze raz uwaga

  • Pomoc po wypadkach w - niezalogowany 2019-06-19 20:24:35

    Rodzinę tragicznie zmarłego mężczyzny proszę o kontakt 504-387-549

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 20:40:09

    Bzdura ja uniknalem w tym roku 3razy potracenia przez,ciezarowke,jedna cofala na pasach,nie patrzac do tylu,druga jechala na mnie na szczytnej facet kierowca nos w komorce,i 3na pasach gdy bylem w polowie.pasow ledwo wuhamowala ,wszystko ze zyje to.moj refleka i uskok szybki

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 20:40:28

    Bzdura ja uniknalem w tym roku 3razy potracenia przez,ciezarowke,jedna cofala na pasach,nie patrzac do tylu,druga jechala na mnie na szczytnej facet kierowca nos w komorce,i 3na pasach gdy bylem w polowie.pasow ledwo wuhamowala ,wszystko ze zyje to.moj refleka i uskok szybki

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 20:56:45

    To może z tobą coś nie tak a nie z kierowcami. Po za tym siedziałes kiedyś w takim wozie? Pewnie nie. Także nie dziw się że jak taki cofa a ty wyleziesz nie wiadomo skąd że cię nie zauważy. Tak ciężko poczekać minute aż skończy manewr? Kurwa ludzie widzicie jak auto cofa na parkingu żeby wyjechać to nie pchajcie się przed koła tylko dajcie wyjechać. Kilka sekund naprawdę nie zbawi... Pomyślcie o innych niż tylko o tym że WY MUSICIE PRZEJŚĆ I Już. Tyle że to wy potem płaczecie z bólu i wielkiej krzywdy jaka to wam się nie stała. A najwięcej krzyczą ci co nie prowadzili nigdy auta i nie wiedzą jak to jest bo wyobraźcie sobie ze kierowcy są i rowezystami i pieszymi i większość z tych ma trochę wyobrazni

  • gość 2019-06-19 21:07:55

    O, widzę że mamy kierowcę z kategorią C+E. To kierowca ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, nie bez powodu każdy taki osobnik z IQ > 90 ma nawalone lusterek by nie mieć martwych punktów. Jak nie potrafisz jeździć wielkimi samochodami to przesiądź się na pojazd, który będziesz w stanie opanować i tyle. Rowerzysta nie był niczemu winien, tak jest zresztą przeważnie.

  • Gość to ja - niezalogowany 2019-06-20 00:05:05

    Skasować samochody towar do sklepu można na taczce dowieźć a my do bryczek i wio będzie przyjemnie i ekologicznie

  • Adam - niezalogowany 2019-06-20 00:16:37

    Bardzo często piesi mają zero wyobraźni. Byłem świadkiem jak na parkingu auto osobowe takie z budą bez szyb z tyłu cofało a babka z dzieciakami za tym autem przechodzi jak święta krowa. Oczywiście że kierowca ma uważać ale cholera jak nie będzie uważał to nie on straci zycie. Stara zasada ruchu drogowego aby mieć ograniczone zaufanie. Już nie poruszam tematu ciężarówek, kierowcy są jacy są ale najlepszy kierowca nie przewidzi co zrobi rowerzysta lub pieszy i często nie zatrzyma auta odrazu. Reasumując każdy musi uważać.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 15:58:02

    Babcie i dziadkowie uważają się za nieśmiertelnych. Włażą tuż przed jadący samochód. Przez taką jedną straciłam samochód. Wylazla nie patrząc na przejście. Koleś przede mną wyhamował. Ja też. Ale mercedes za mną skasował mi samochód. Babcia s...a nawet sie nie zatrzymała i odeszła. A to ona powinna płacić za szkody

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 15:58:16

    Babcie i dziadkowie uważają się za nieśmiertelnych. Włażą tuż przed jadący samochód. Przez taką jedną straciłam samochód. Wylazla nie patrząc na przejście. Koleś przede mną wyhamował. Ja też. Ale mercedes za mną skasował mi samochód. Babcia s...a nawet sie nie zatrzymała i odeszła. A to ona powinna płacić za szkody

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 16:54:01

    Do gość 19/06/2019

    Szanowny inteligencie dla Twojej wiadomości nie jestem kierowca C+E nawet takowych uprawnień nie mam jednak siedziałem w takim wozie i bezpośrednia widoczność przy kabinie jest prawie żadna. Mi wystarczy że jestem kierowca auta i nie raz podczas cofania na parkingu miałem sytuację że piesi pchają się na sile między mój cofajacy samochód a ten do którego się zbliżam cofajac. Powiedział bym że jest to wręcz nagminne. Tak prędko wam w gips lub trumny? Ciężko poczekać kilka senund? Niedawno też jadąc motorem stara babka wyszła mi zza drzewa na ulicę i jeszcze z morda jak jadę... I weź się tu kłuć z taką która na przepisach zna się tyle co popatrzeć w lewo prawo lewo na pasach...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 18:40:14

    Większość ludzi nie wie jak było. Głupie komentarze proszę sobie odpuścić.

  • Zrospaczona - niezalogowany 2019-07-02 07:27:18