21°C bezchmurnie

Skyway 2018. Sprawdź największe atrakcje Festiwalu Światła!

Przed nami 10. edycja Bella Skyway Festival. Impreza startuje już 21 sierpnia. Co w programie?

Już wkrótce ulubiona impreza mieszkańców Torunia. Od 21 do 26 sierpnia ekscytować będziemy się Bella Skyway Festival 2018. Świetlne instalacje opanują naszego miasta. Sprawdźcie kilka wybranych przez nas festiwalowych atrakcji.

GŁĘBIA ENERGII

miejsce: Przystań AZS

To innowacyjne podejście do wideoprojekcji. Specjalnie stworzony basen z przezroczystą bandą umożliwia tworzenie ogromnych trójwymiarowych przestrzeni animacji. Dodatkowy atut to przebłysk światła załamującego się na wprowadzonej w ruch wodzie. Animacja to wyjątkowa opowieść o podróży w głębiny morskie, w której pojawią się nie tylko cuda podwodnego oceanu, ale też niebezpieczne stworzenia zamieszkujące podwodną krainę.

WCIĄŻ ŻYWA

miejsce: Plac Rapackiego

Człowiek podporządkowuje sobie tereny, na których się osiedla, często niszcząc przy tym naturalne środowisko. Tym razem w centrum miasta to natura przejmuje inicjatywę, pragnie zostać zauważona. Domagając się szacunku i troski, nie chce dać się zamknąć w ramy ludzkich wyobrażeń. Przedziera się przez bariery i postanawia powrócić na swoje terytorium. Motyle, jako symbol sił przyrody, wylatują z pęknięcia w ziemi i rozlatują się na wszystkie strony świata.

LASER SYMPHONY

miejsce: dziedziniec Rynku Staromiejskiego (20 zł, dzieci do lat 7 gratis)

Atmosfera przypominająca sen wita i wciąga publiczność ciągle zmieniającą się interaktywną choreografią, która interpretuje i definiuje przestrzeń wiązkami laserowymi i sugestywnymi dźwiękami. Przechodząc przez sieć promieni, odwiedzający aktywują muzyczne nuty i kompozycje, a jednocześnie oświetlają geometrie i szczegóły otaczającej architektury. Będzie to dynamiczne i kontemplacyjne doświadczenie audiowizualne.

LASERMAN SHOW

miejsce: Ruiny Podominikańskie

Widowiskowe połączenie tańca, laserów oraz efektów specjalnych. Laserman to tancerz przyszłości, który swoją energię czerpie z laserów. Jego niezwykła umiejętność manipulacji światłem laserowym potrafi zachwycić i przenieść widzów w zupełnie inny wymiar sztuk wizualnych, gdzie tancerz i światło stanowią nierozłączny duet.

Szczegóły znajdziesz na KLIKNIJ TUTAJ

(TUB)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


skyway, festiwal światłą, toruń, skyway program - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się