Polski Cukier Toruń zagra finałowy mecz „u siebie” w Bydgoszczy?!

Koszykówka, Polski Cukier Toruń zagra finałowy siebie” Bydgoszczy - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 21/05/2019 08:46

To nie żart. Wiele wskazuje na to, że jeśli Polski Cukier Toruń zagra w finale Energa Basket Ligi, to jedno ze spotkań rozegra w… Bydgoszczy. Wszystko przez zajęte terminy w Arenie Toruń.

Koszykarze Twardych Pierników są już jedną nogą w finale Energa Basket Ligi. W półfinałowym pojedynku prowadzą ze Stelmetem Zielona Góra 2:0. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Teraz przed podopiecznymi Dejana Mihevca mecz w Zielonej Górze.

Dlatego Polski Cukier Toruń stoi przed ogromną szansą wejścia do finału Mistrzostw Polski. Niestety zadanie może mieć w nim utrudnione, wszak jedno ze spotkań „u siebie” koszykarze mają rozegrać w hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Okazuje się, że jeden z terminów finałowego spotkania - 6 czerwca - pokrywa się… z imprezą „STAND-UP SHOW 2019 – The Best of” w Arenie Toruń. Jak zapowiadają organizatorzy, to największe komediowe wydarzenie w Polsce. W Toruniu wystąpi czołówka najlepszych komików w kraju.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że klub już w tej chwili negocjuje z władzami bydgoskiej hali, bowiem w Toruniu nie ma obiektu, który spełniałby standardy finałowego pojedynku Energa Basket Ligi.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wydał także "Klub Kibica Twardych Pierników". - Do klubu kibica Twardych Pierników dotarła informacja o braku hali dla koszykarzy Polskiego Cukru w dniu 6 czerwca. Klub już w sierpniu 2018 roku zarezerwował ten termin w związku finałami PLK. Pomimo tego władze Toruńskiej Infrastruktury Sportowej wynajęły Arenę Toruń na Stand-up show. W związku z powyższym istnieje prawdopodobieństwo że mecz finałowy zostanie rozegrany poza Toruniem. Toruń miastem sportu - napisał przedstawiciel "Klubu Kibica Twardych Pierników".

W drugim półfinałowym starciu Arka Gdynia gra z Anwilem Włocławek. Drużyna z Pomorza, podobnie jak Twarde Pierniki, na razie prowadzi 2:0.

(AM, FS)

fot. hala widowiskowo-sportowa "Łuczniczka"/wikicommons

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

twarde pierniki, toruń, bydgoszcz, łuczniczka - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 10:11:53

    To chyba jakiś żart

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 10:15:41

    A gdzie hasło prezydenta Toruń miastem sportu to jakiś żart... Politycznie fotki z Sikorskim i Lenzem robić to fajnie na meczu i hali. Wstyd prezydenci

  • MK - niezalogowany 2019-05-21 10:47:00

    1 kwiecień czy co?

  • gość 2019-05-21 10:47:08

    Kuriozalna sytuacja. Hala sportowa, jak sama nazwa mówi, powinna być przeznaczona przede wszystkim na imprezy sportowe, a inne imprezy mogą się odbywać jedynie w wolnych terminach...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 11:02:38

    Kabarety mogą być w auli umk lub na jordankach

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 11:02:58

    Kabarety mogą być w auli umk lub na jordankach

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 11:10:48

    Niech przeniosą imprezę na Moto Arenę...tam i tak się nic nie dzieje!!!!!Hala na Bema tylko i wyłącznie dla Pierników!!!!Mam nadzieję że Zalewski pokryje koszty przejazdu kibiców z Torunia do Bydgoszczy!!!!

  • Gośćh - niezalogowany 2019-05-21 11:20:00

    A może lepiej jeden mecz na motoarenie zorganizować?? Sam z chęcią bym poszedł na taki show pod gołym niebem i zapewne byłaby rekordowa frekwencja nie tylko w Polsce

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 11:39:19

    Po co na Motoarenie przecież obok jest hala Tor-tor-u wystarczy rozłożyć parkiet i grać . Pojemność około 4000 widowni pod dachem i blisko i temat załatwiony . Jest jeszcze czas na myślenie . Pozdrawiam

  • Jaś - niezalogowany 2019-05-21 12:15:16

    To nie można zmienić terminarza finału tak, by pasowało? Przecież jeden dzień różnicy nikogo nie zbawi...

  • gość 2019-05-21 12:36:24

    Czy prezydent Zaleski dobrze się czuje. Jeszcze nie dawno tak się cieszył z możliwości walki o finał Pierników, a teraz pozwala na taką bzdurę. Podobno Toruń to miasto sportu. Chyba , że zmienił Pan poglądy i teraz to kabaret jest uważany przez pana za sport. Po za tym po jaką cholerę zostało wybudowane Centrum Jordanki. To chyba ten obiekt powinien służyć celom kulturalno-rozrywkowym. A nie hala sportowa. Nie ładnie panie Prezydencie.

  • Zalewski odleciał - niezalogowany 2019-05-21 13:10:13

    Następnym razem to Cwaniaczek Zalewski swoje priv robi na tym kurniku na Brema i każe jechać tym patolom z cwelany na mecz do Bydgoszczy a nie normalnych kibiców traktuje jak osłów tchórz jeden

  • gość 2019-05-21 14:22:46

    Komu Bydgoszczanie będą kibicować "u siebie"? Bzdura. To faktycznie byłoby komediowe przedstawienie.

  • gość 2019-05-21 17:57:07

    towarzysz zalewski wspólnie ze swoim funflem załatwili klub żużlowy i teraz towarzysz już w pojedynkę podkłada nogę koszykarzom...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 18:45:06

    To chyba jakieś żarty, Toruń ma możliwość grania w finale a kibice mają jechać do Bydgoszczy?! To chyba jakas paranoja. Jak ktoś mógł wpierdolic jakiś tam kabaret, na miejsce ważnego meczu? Faktycznie Toruń miastem sportu, a hala sportowa faktycznie używana w celach sportowych. Tylko pogratulować można :)

  • Szef - niezalogowany 2019-05-22 16:38:06

    szkoda ze wloclawek nie zagra w.finale z nami wielkie derby emocje i ch...wie co jeszcze