Tradycyjnie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu odbędą się koncerty. Nie zabraknie także "Światełka do nieba" - po raz kolejny laserowego.
Przed nami już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez fundację Jerzego Owsiaka. W tym roku wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Orkiestra będzie grać oczywiście także w Toruniu. W zeszłym roku mieszkańcom naszego miasta udało się zebrać rekordową kwotę. Torunianie wrzucili do puszek aż 327447.66 zł, a dodatkowe 13330.50 zł wpłaciliśmy za pośrednictwem zbiórki internetowej. To dało łącznie kwotę 340778.16 zł.
Jak co roku podczas finału WOŚP na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędą się koncerty znanych artystów. W tym roku dla mieszkańców naszego miasta zagrają: Trzy Korony 2000 (godz. 14:00-14:50), ETA (godz. 16:10-17:10), Maciej Tacher (17:30-18:00) oraz DAGADANA (godz. 18:30-19:30).
Ostatni zespół - Hunter - zagra o 20:25 już po kulminacyjnym momencie wieczoru. Punktualnie o 20:00 na toruńskim niebie rozbłyśnie laserowe "Światełko do nieba". Będzie widowiskowo, tym razem jednak nie hucznie. Z fajerwerków po raz kolejny zrezygnowano z uwagi na dobro zwierząt.
Podczas toruńskiego finału nie zabraknie tradycyjnej Wielkiej Ściskawy. W zeszłym roku udało się pobić rekord. W dużym czerwonym sercu zmieściło się aż 912 osób. Miejmy nadzieję, że tym razem znowu będzie nas więcej.
(FS)
fot. UM Toruń
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!