Sześć kilometrów ma korek na autostradzie A-1 przed bramkami w Nowej Wsi w pobliżu Torunia w kierunku Łodzi. Nieco lepiej sytuacja wygląda w drugą stronę.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że czas oczekiwania na przejazd wynosi w tym momencie więcej niż 15 minut. Operator autostrady ma jednak otworzyć szlabany, przez co ruch zostanie nieco rozładowany.
Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość lub pobrać specjalną aplikację. Od 1 lipca na płatnym autostradowym odcinku Toruń - Gdańsk działa tzw. system wideotollingu. Co to oznacza? Kierowcy zamiast płacić przy bramkach mogą uiścić opłatę elektroniczną i sprawnie przejechać dalej.
- System jest łatwy w obsłudze, aby z niego korzystać wystarczy pobrać na swój telefon aplikację Autopay obsługującą płatności, zarejestrować się podając numer rejestracyjny swojego pojazdu i kartę płatniczą, oraz korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGO - informuje biuro prasowe Amber One.
Na bramkach wjazdowych AmberGO system identyfikuje numer rejestracyjny zarejestrowanego użytkownika, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podnosi szlaban.
Analogicznie na bramkach zjazdowych AmberGO system identyfikuje numer rejestracyjny zarejestrowanego użytkownika, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony, automatycznie podnosi szlaban, a opłata za przejazd jest automatycznie pobierana z karty płatniczej.
Szerokiej drogi!
*
Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: redakcja@ototorun.pl
(Redakcja)
fot. ilustracyjne
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!