Niepokojące informacje z ministerstwa zdrowia. Niestety ostatniej doby w naszym województwie zmarły aż cztery osoby, które były zakażone koronawirusem.
Od początku trwania epidemii w naszym województwie zmarły 72 osoby. Niestety wczoraj (29 września) kolejne cztery. W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy dwie kobiety w wieku 57 i 69 lat, z kolei w szpitalu w Grudziądzu 67-letnia kobieta, a w DPS-ie w Reczu 73-letni mężczyzna. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
Tymczasem w całej Polsce odnotowaliśmy kolejny gwałtowany przyrost zachorowań. Ostatniej doby pozytywny wynik na obecność COVID-19 w organizmie otrzymały 1552 osoby. Najtrudniejsza sytuacja panuje w województwach: małopolskim (205), pomorskim (194) i mazowieckim (159). Sporo zakażeń odnotowano również w naszym województwie.
Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 86 przypadkach. Wśród zakażonych jest 16 osób z Bydgoszczy, 8 z Grudziądza, 2 z Inowrocławia, 4 z Torunia, 1 z Włocławka, 5 z powiatu aleksandrowskiego, 6 z powiatu bydgoskiego, 3 z powiatu chełmińskiego, 3 z powiatu grudziądzkiego, 3 z powiatu inowrocławskiego, 3 z powiatu lipnowskiego, 1 z powiatu mogileńskiego, 2 z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu rypińskiego, 2 z powiatu toruńskiego, 4 z powiatu żnińskiego. Dane kolejnych 22 osób ustala sanepid.
Na ten moment w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 2 685 przypadków zakażeń. Zmarły 72 osoby, wyzdrowiało 1221. Najwięcej osób chorych w naszym regionie pochodzi z Bydgoszczy (388) i Torunia (366). Aktualnie w kwarantannie przebywa u nas ponad siedem tysięcy osób.
Tymczasem wczoraj minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował, że zarówno w strefie "czerwonej", jak i "żółtej" zostanie wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu. Poza tym pojawią się limity w liczbie osób przebywających w zgromadzeniach. Dodatkowo, w strefie "czerwonej" punkty gastronomiczne będą zamykane najpóźniej o godz. 22:00.
– Przez najbliższe kilkanaście dni, myślimy że do 15 października, będziemy mieli podobną liczbę zakażonych, później spodziewamy się subtelnego spadku, potem będziemy mieli znowu niewielki wzrost w okolicy Bożego Narodzenia - mówił podczas "Porannej rozmowy" w stacji "RMF FM" Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
(FS, AM)
fot. pixabay
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!