Reklama

Duża inwestycja Szpitala Miejskiego w Toruniu

19/12/2019 16:13

Przy ul. Batorego powstanie drugi w mieście SOR, czyli szpitalny oddział ratunkowy. To dobra informacja dla pacjentów.

W Szpitalu Miejskim w Toruniu powstanie SOR. Będzie to drugi w mieście szpitalny oddział ratunkowy (pierwszy działa w szpitalu na Bielanach). Dziś w ministerstwie zdrowia podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji, która pochłonie w sumie 10 mln zł.

Co to jest SOR? To wyodrębniona komórka organizacyjna szpitala, w której personel medyczny udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Każdy zgłaszający się na szpitalny oddział ratunkowy powinien zostać przyjęty. O kolejności przyjęć pacjentów decyduje stan zdrowia weryfikowany przez personel medyczny.

Reklama

W Szpitalu Miejskim SOR powstanie na bazie istniejącej Izby Przyjęć. Zyskają na tym lekarze, a także pacjenci. Na oddziale pojawią się dodatkowe urządzenia medyczne, takie jak przyłóżkowe RTG czy przewoźne USG. Wyposażone zostaną dwa stanowiska resuscytacyjno-zabiegowe, sala zabiegowa i cztery stanowiska obserwacyjne. Zwiększy się również sama powierzchnia oddziału.

SOR powstanie za półtora roku.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości