11°C słabe, przelotne opady deszczu

Wioślarka AZS uratowała życie mężczyźnie, który skoczył z mostu!

Wiadomości, Wioślarka uratowała życie mężczyźnie który skoczył mostu! - zdjęcie, fotografia

Wielką odwagą wykazała się Katarzyna Zillmann, wioślarka AZS-u UMK Toruń, dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata.

Do zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia. 27-letni mężczyzna próbował popełnić samobójstwo, skacząc do Wisły z mostu drogowego. W okolicach przystani AZS-u, wioślarka usłyszała wołanie o pomoc. Gdy zobaczyła co się dzieje, nie zastanawiając się ani chwili, ruszyła z pomocą. Katarzyna Zillmann podpłynęła do mężczyny swoją "jedynką". Łódka niestety się wywróciła, zawodniczka wpadła do rzeki.

- Razem udało się im dopłynąć do barek, które cumują przy naszej przystani - relacjonuje dla Oto Toruń Piotr Winczura, kierownik sekcji wioślarskiej AZS. - W porę interweniowały służby ratunkowe, które wyciągnęły ich z wody. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Był jednak przytomny. Kasia wygrzewała się najpierw w karetce, a potem skorzystała z naszej sauny i jacuzzi.

Temperatura ciała mężczyzny wynosiła zaledwie 24 st. C., zawodniczki AZS-u 32 st.

Niestety, łódka, która została zakupiona za 39 tys. zł nie nadaje się do dalszego użytkowania. To problem, bo dziś Katarzyna Zillmann miała wystąpić w Poznaniu w regatach kwalifikacyjnych kadry. Na szczęście, trener kadry obiecał, że Kasia będzie mieć zapewniony sprzęt na zawody. Pomoc zadaklarowali także wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Mariola Soczyńska, którzy spotkali się z wioślarką.

- Kasia to twarda kobieta, na pewno da sobie radę w zawodach - dodaje Piotr Winczura. - W AZS-sie jesteśmy dumni z Kasi. Uratowała życie człowiekowi. Nie każdego byłoby stać na taką odwagę.

Gratulacje i trzymamy kciuki za zwycięstwo w regatach!

Na zdjęciu (AZS UMK Toruń - sekcja wioślarska) Katarzyna Zillmann z wiceprezydentem Zbigniewem Fiderewiczem.


Wioślarka AZS uratowała życie mężczyźnie, który skoczył z mostu! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl