5°C zamglenie

W tym roku Juwenalia potrwają tylko dwa dni?

Uczelnie wyższe, Juwenalia potrwają tylko - zdjęcie, fotografia

Czy w tym roku toruńskie Juwenalia będą trwać tylko dwa dni? To pytanie od wczoraj intryguje studentów z naszego miasta.

Studenci z naszego miasta przyzwyczaili się, że rokrocznie przejmują władze nad miastem na trzy dni. Czy w tym roku będzie inaczej? Jeden z plakatów promocyjnych (zdjęcie poniżej) informuje, że Juwenalia UMK 2018 odbędą się 18 i 19 maja, czyli w piątek i sobotę. 

- Dlaczego Juwenalia startują w piątek, a nie jak co roku w czwartek? Dwa dni juwenaliów? Co tu się stało?! - pytają studenci w mediach społecznościowych.

Samorząd Studencki UMK faktycznie informuje, że zorganizuje tylko dwa dni imprezy masowej. Oznacza to, że tylko przez dwa dni (piątek oraz sobota) odbędą się koncerty na scenie głównej przy Collegium Humanisticum. Także w piątek studenci zjedzą tradycyjne śniadanie na trawie oraz przejdą w pochodzie juwenaliowym.

Jednak władze Samorządu na czwartek (17 maja) zaplanowały wydarzenia plenerowe oraz koncert "Before Futuralia", który odbędzie się w klubie Od Nowa. 

W tym roku Juwenalia będziemy świętować pod hasłem "Futuralia". To znak, że już za miesiąc studenci przeniosą się w przyszłość.

(FS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


W tym roku Juwenalia potrwają tylko dwa dni? komentarze opinie

  • Future - niezalogowany 2018-04-19 15:38:23

    A odpowiedzi dalej nie ma :/

  • Gość - niezalogowany 2018-04-20 22:13:33

    Nie ma bo ta strona to ściek dziennikarski. Malo info o ważnych rzeczach. A nie sory, jest Daniel magical

Dodajesz jako: Zaloguj się