21°C bezchmurnie

Pod Toruniem powstanie nowa sala gimnastyczna za 1,5 mln złotych

Inwestycje, Toruniem powstanie gimnastyczna złotych - zdjęcie, fotografia

Prawdopodobnie już w przyszłym roku w Wybczu (gmina Łubianka) powstanie nowa sala gimnastyczna.

Budynek stanie przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się jesienią 2019 roku. - W poniedziałek 13 sierpnia zostanie ogłoszony przetarg, a otwarcie przetargu około dwa tygodnie później - mówi dla Oto Toruń Mirosław Lenczewski z Urzędu Gminy Łubianka. - Niestety obecnie na rynku wykonawczym jest trudna sytuacja, czasem zdarza się tak, że nie zgłasza się żaden podmiot. Jeśli jednak uda nam się rozstrzygnąć przetarg, to plac przekażemy wykonawcy we wrześniu, czyli prace rozpoczęłyby się na przełomie września i października.

Budowa ma potrwać rok, a jej całkowity koszt to 1,5 mln złotych. Gmina Łubianka stara się jednak o pokrycie kosztów budowy przez Ministerstwo Sportu w ramach projektu “Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”. - Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie, odpowiedź mieliśmy otrzymać w czerwcu, lecz termin został wydłużony - tłumaczy Mirosław Lenczewski. - Zapewniono nas jednak, że odpowiedź otrzymamy we wrześniu, więc procedura nadal trwa.

Na początku całego przedsięwzięcia pojawiały się problemy z uzyskaniem zgody na budowę od konserwatora zabytków, ponieważ szkoła w Wybczu mieści się w zabytkowym pałacu. Udało się jednak uzyskać pozwolenie, a sala powstanie 15 metrów od budynku szkoły. Będzie ona przeznaczona dla użytkowników stałych, czyli uczniów szkoły.

Na terenie nowego obiektu znajdzie się również zaplecze sanitarne oraz kotłownia. Powstaną także zjazd gospodarczy oraz chodnik łączący budynek szkoły z salą gimnastyczną.

(Mateusz Srebniak)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


gmina łubianka, sala gimnastyczna, wybcz, zająkała - komentarze opinie

  • gość 2018-09-05 22:34:57

    Ta sale powstanie dzięki klubowi "Razem dla Dobra Gminy " Bo po wielu dyskusjach Klub zagłosował za budową

  • gość 2018-09-15 06:18:41

    Klub radnych "Razem dla dobra Gminy" chciał wyrzucić tę inwestycję z projektu budżetu przygotowanego przez wójta, ale mieszkańcy Wybcza, Dębin i Wybczyka oraz determinacja radnych z Klubu "Łubianka 2016" na to nie pozwolili

Dodajesz jako: Zaloguj się