Oficjalne otwarcie nowoczesnej świetlicy w Lulkowie coraz bliżej

Inwestycje, Oficjalne otwarcie nowoczesnej świetlicy Lulkowie coraz bliżej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal ototorun.pl 17/06/2018 10:15

Zbliża się chwila, w której świetlica wiejska w Lulkowie ponownie będzie dostępna do użytku mieszkańców.

27 kwietnia miał miejsce techniczny odbiór budynku. Teraz czas na oficjalne otwarcie zmodernizowanej świetlicy wiejskiej w Lulkowie. Uroczystość będzie połączona z Dniem Dziecka i licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Mieszkańcy gminy Łysomice ze świetlicy będą mogli korzystać już od soboty 23 czerwca. Uroczystości związane z otwarciem obiektu rozpoczną się o godzinie 15:00.

W Lulkowie postawiono na nowoczesny design. Czarno-czerwona elewacja podoba się wielu ludziom, którzy już przed oficjalnym oddaniem budynku do użytku oglądają i fotografują gmach. Będzie to kolejne ciekawe rozwiązanie wprowadzone przy okazji modernizacji świetlicy wiejskiej w gminie Łysomice. Dla porównania centrum w Kamionkach Małych utrzymane jest w bardzo klasycznym, “dworkowym” stylu.

Jakkolwiek świetlica w Lulkowie zmieniła się nie tylko na zewnątrz. Wewnątrz jest nie mniej nowocześnie. Działające w budynku Koło Gospodyń Wiejskich miało wcześniej do dyspozycji pomieszczenie o powierzchni 16 metrów kwadratowych, po modernizacji będzie to 40 metrów. Biblioteka z kolei powiększy swoją powierzchnię trzykrotnie — z 50 do 150 metrów kwadratowych.

Oprócz funkcji praktycznych, świetlice pełnią bardzo ważną dla nas funkcję integracyjną — mówi wójt Piotr Kowal. —  Centrum w Lulkowie jest tego świetnym przykładem, mieszcząc w jednym budynku siedziby aż pięciu instytucji, czyli Koło Gospodyń Wiejskich, bibliotekę, Ochotniczą Straż Pożarną, przedszkole i świetlicę wiejską.

Podobnie jest w innych miejscowościach, na przykład we wspomnianych Kamionkach Małych. Było to pierwsze takie centrum utworzone na terenie gminy Łysomice. Zbudowano tam boisko, wiatę grillową czy siłownie zewnętrzne. Oprócz tego centrum w Kamionkach Małych przystosowane jest do przyjęcia na noc piętnastu osób. Goście mają możliwość skorzystania m.in. z pryszniców czy pomieszczenia kateringowego.

Otwarcie centrum w Kamionkach Małych było kluczowe — podkreśla Piotr Kowal. — Było pierwszym takim przedsięwzięciem, więc byliśmy bardzo ciekawi reakcji mieszkańców. Okazało się, że pomysł został bardzo pozytywnie odebrany, a mieszkańcy innych miejscowości zaczęli się domagać podobnych centrów u siebie. Dlatego dziś dążymy do tego, by w każdej wsi funkcjonowało takie miejsce, w którym będzie można skorzystać z boiska, siłowni, wiaty grillowej, biblioteki itd. Ta wizja wciąż jest wspierana przez mieszkańców — dodaje wójt.

Obecnie każde sołectwo posiada centrum, w którym mieszkańcy mają możliwość rekreacji, czy to przy grillu, czy też uprawiając sporty. Ponadto bardzo popularne są coraz liczniejsze siłownie zewnętrzne.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama