Get Well Toruń w oryginalny sposób będzie świętować 10-lecie Motoareny

Apator Toruń, Toruń oryginalny sposób będzie świętować lecie Motoareny - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 06/03/2019 10:30

W tym roku w Toruniu będziemy świętować 10-lecie istnienia stadionu żużlowego "Motoarena". Z tej okazji klub Get Well Toruń zamierza przygotować szereg atrakcji dla swoich kibiców.

Toruńska Motoarena została oddana do użytku dokładnie 3 maja 2009 roku. W tym dniu Unibax Toruń, bo tak wtedy nazywał się klub, którego właścicielem był Roman Karkosik, podejmował Unię Leszno. Gospodarze wygrali 48:42, a do zwycięstwa torunian poprowadzili między innymi Ryan Sullivan, Wiesław Jaguś, Adrian Miedziński czy Robert Kościecha.

Motoarena kosztowała około 100 milionów złotych. Może pomieścić 15 tysięcy widzów, ale rekordowa frekwencja to 17 126. Długość toru to 318 metrów. Rekord należy do młodego Australijczyka, Jacka Holdera. Ustanowił go w 2017 roku podczas meczu ligowego.

Mimo upływu już niemal 10 lat, nadal można spotkać się z opiniami niektórych ekspertów, że toruński stadion jest wciąż najnowocześniejszym obiektem do uprawiania speedway'a na całym świecie. 

Już za dwa miesiące będziemy w naszym mieście świętować 10-lecie istnienia toruńskiego stadionu. Z tej okazji władze Get Well Toruń postanowiły zorganizować oryginalną imprezę dla wszystkich kibiców. Termin wydaje się odpowiedni, wszak będziemy wtedy obchodzić majówkę. 

Jak dowiedział się portal sportowefakty.wp.pl, na Motoarenie zostanie zorganizowany specjalny koncert, który będzie połączony z rodzinnym piknikiem. Natomiast, jak informuje brytyjski dziennik Swindon Advertiser, z okazji jubileuszu na Motoarenie zostanie rozegrany towarzyski pojedynek - Get Well Toruń kontra Swindon Robins.

Ten pomysł wydaje się bardzo prawdopodobny, bowiem Toruń oraz Swindon to miasta partnerskie i władzom obu miast będzie zależało na organizacji takiego spotkania. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

motoarena, toruń, get well toruń, swindon robins, 10-lecie motoareny - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-06 16:06:55

    Ooo to ja☺️☺️☺️ może jakieś zaproszenie VIP

  • Redakcja Oto Toruń 2019-03-06 17:27:17

    Niestety my nie wydajemy wejściówek. Pozdrawiamy! :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama