Dwie nowe sale na rozpoczęcie roku szkolnego w szkole muzycznej w Górsku

Szkoły i licea, rozpoczęcie szkolnego szkole muzycznej Górsku - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 06/09/2018 08:30

Publiczna Szkoła Muzyczna w Górsku przywitała uczniów - tak, jak wszystkie placówki w kraju - 3 września. W tym przypadku jednak było więcej powodów do uśmiechów - tego samego dnia oficjalnie otwarto tam dwie nowe sale dydaktyczne.

Publiczna Szkoła Muzyczna w Górsku mieści w tym samym budynku co Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki, dlatego też było to istotne wydarzenie dla przedstawicieli dwóch współpracujących placówek. Nowe klasy - fortepianowa i perkusyjna - dzięki zaangażowaniu dyrektorów obu szkół powstały w bardzo krótkim czasie.

- Nowe sale oznaczają z pewnością, że wzrośnie zarówno komfort pracy nauczycieli oraz naszych uczniów, jak i jakość samych zajęć - mówi dla Oto Toruń Agnieszka Witki, dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej w Górsku. - Nie można mówić o jednym konkretnym pomysłodawcy tego projektu. Stało się to w wyniku wspólnej oddolnej inicjatywy - mojej oraz nauczycieli.

Od początku w realizację przedsięwzięcia angażowało się wiele osób. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górsku Dawid Basak wspólnie z Agnieszką Witki wybrali lokalizację pomieszczeń. Z kolei dzięki pozytywnej decyzji wójta Jana Surdyki gmina Zławieś Wielka w dużej części sfinansowała ich adaptację. Resztę kosztów pokryły środki własne szkoły oraz środki uzyskane od sponsorów. Dziś, w wyniku tych działań, ponad stu uczniów każdego dnia ma możliwość uczenia się w nowoczesnych, dźwiękochłonnych salach.

- Pan wójt Jan Surdyka sfinansował sale, bez tego oczywiście ich powstanie nie byłoby możliwe - dodaje Agnieszka Witki. - Bardzo mocno w całe przedsięwzięcie angażował się również Jacek Rutkowski, prezes firmy Mat-Bud, który wspierał je na wiele sposobów.

Oficjalne otwarcie sal było wielkim wydarzeniem dla całej lokalnej społeczności. Po występach muzycznych przygotowanych przez nauczycieli Jacek Rutkowski wręczył gospodarzom prezenty, w tym portret Fryderyka Chopina. Prezes firmy Mat-Bud podkreślił też, jak ważna jest rola życia kulturalnego na wsi.

W Publicznej Szkole Muzycznej w Górsku pod okiem 20 wykwalifikowanych nauczycieli uczy się 119 uczniów w wieku od 9 do 16 lat. Szkoła prowadzi naukę gry na aż 12 instrumentach.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

zławieś wielka, górsk, jacek rutkowski, mat bud - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama