Reklama

Sylwester 2020 w Toruniu. Oryginalny pomysł Michała Zaleskiego

Arkadiusz Kobyliński
31/12/2020 09:00

Huczne pożegnanie 2020 roku? Prezydent Torunia uważa, że to nie najlepszy pomysł. Michał Zaleski ma dla mieszkańców inną propozycję. 

Sylwester 2020/2021 przed nami. W tym roku nie będzie wspólnej zabawy podczas miejskiej imprezy organizowanej na Rynku Staromiejskim. Ograniczenia w przemieszczaniu się wprowadzone przez rząd oznaczają, że Nowy Rok przywitamy w domach. W związku z tym prezydent Torunia zaapelował do mieszkańców o dostosowanie się do panującej sytuacji.

- Kończy się rok 2020, niezwykle trudny dla nas wszystkich, pełen obaw i wyzwań związanych z pandemią. Nic dziwnego, że wielu z nas odczuwa pokusę, aby nadchodzący Sylwester i Nowy Rok świętować wyjątkowo hucznie i swobodnie. Bardzo wszystkich przed tym przestrzegam! Liczę na Państwa rozwagę i odpowiedzialność - napisał Michał Zaleski.

Reklama

Wielu torunian nie wyobraża sobie Sylwestra bez odpalania fajerwerków. Z drugiej strony od lat słyszymy apele o powstrzymanie się od hucznego świętowania ze względu na dobro zwierząt. Miasto już w zeszłym roku zrezygnowało z głośnych pokazów. Temat od lat wzbudza kontrowersje. Również do tej kwestii odniósł się Michał Zaleski.

- Bardzo proszę - zrezygnujmy z odpalania fajerwerków w trosce o siebie samych – przy ich użyciu liczne są przypadki zranień, a nawet poważnych uszkodzeń ciała. Chrońmy także zdrowie i życie naszych czworonożnych przyjaciół. To, co dla wielu z nas jest niezapomnianym i pięknym momentem, dla zwierząt staje się prawdziwą torturą - stwierdził prezydent.

Reklama

W jaki sposób wobec tego można alternatywnie świętować zakończenie 2020 rok? Zaleski ma dla mieszkańców Torunia oryginalną propozycję na celebrowanie Nowego Roku. To świętowanie inne niż zazwyczaj, ale równie wyjątkowe i zapadające w pamięć, będące wyrazem solidarności w tych trudnych czasach.

- Zachęcam wszystkich Państwa - stańmy o północy 31 grudnia w naszych oknach z świecą lub lampką i pozdrówmy noworocznie naszych sąsiadów. Przekażmy sobie ten znak toruńskiej jedności i przyjaźni w obliczu pandemii! Niech będą to także światła dające nadzieję pomyślności dla Torunia, jego mieszkańców i gości w Nowym 2021 Roku! - podkreśla włodarz miasta.

Reklama

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Sławomir Kowalski/UM Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości