Sławomir Mentzen: Układ rządzący Toruniem jest wyjątkowo bezkarny

Rozmowy, Sławomir Mentzen Układ rządzący Toruniem wyjątkowo bezkarny - zdjęcie, fotografia
05/04/2018 10:15

- Skontaktowałem się z ludźmi z poprzednich partii Korwin-Mikkego, którym udało wejść się do samorządu. Dowiedziałem się o czym mówili w swoich kampaniach i to samo zamierzam zrobić w Toruniu - zapowiada w wywiadzie dla Oto Toruń Sławomir Mentzen, czyli prezes toruńskiego okręgu partii Wolność oraz wiceprezes partii Wolność.

Oto Toruń: Jak to się stało, że taki człowiek jak Pan, czyli człowiek wyważony, stonowany i świetnie wykształcony wchodzi do partii Janusza Korwin-Mikkego, czyli de facto człowieka, który jest uważany przez większość społeczeństwa za szaleńca? Dlaczego taki specjalista, który powinien działać w branży prywatnej albo państwowej zaczyna udzielać się w takim ugrupowaniu?

Sławomir Mentzen: Muszę sprostować kilka kwestii. Przede wszystkim działam w sektorze prywatnym - jestem właścicielem dwóch biur rachunkowych, prowadzę kancelarię doradztwa podatkowego i posiadam sklep myśliwski. 

Po drugie nie uważam Janusza Korwin-Mikkego za szaleńca. Jest to, mimo wszystko, poważny polityk, który ma bardzo ekscentryczne wypowiedzi, dzięki którym trafia do mediów. Dziennikarze nie są zainteresowani jego mniej kontrowersyjnymi, poważnymi wypowiedziami. Proszę też zwrócić uwagę, że nie ma na świecie drugiej tak wolnorynkowej partii o tak dobrych wynikach w wyborach. Dlatego być może w tym szaleństwie jest metoda?

Po trzecie wstąpiłem do tej partii, bo stwierdziłem, że to jedyne sensowne dla mnie miejsce. PiS zdecydowanie nie jest partią która chce więcej wolnego rynku czy kapitalizmu, Platforma przez 8 lat swoich rządów nie raz pokazywała, że też jej na poszerzaniu wolności szczególnie nie zależy, Nowoczesna nie odpowiada mi z powodów światopoglądowych i tu lista możliwości się wyczerpuje.

Czuł Pan potrzebę wejścia do polityki?

Tak. Pierwszy raz do Unii Polityki Realnej, czyli jednej z byłych partii Korwin-Mikkego, wstąpiłem w 2007 roku. Po dwóch latach wystąpiłem, bo stwierdziłem, że jestem jeszcze za młody i moja pomoc mogła ograniczać się tylko do wieszania plakatów. Uznałem wtedy, że muszę zainwestować w siebie - skończyłem studia, zrobiłem doktorat, założyłem kilka firm. 

Po wyborach prezydenckich w 2015 roku, kiedy „antysystemowcy” dostali ponad 20% głosów stwierdziłem, że to odpowiedni moment, żeby wrócić do działalności w partii. Moja sytuacja osobista i zawodowa była uregulowana, mogłem więc swój czas poświęcić na politykę i spróbować zrobić coś dobrego dla kraju.

Więc co może Pan zmienić?

Jeśli wejdziemy na kolejną kadencję do Sejmu, to zablokujemy większościowe rządy PiS. Może nawet uda nam się wejść do koalicji przeciwników PiS? Mielibyśmy wtedy różne możliwości blokowania szkodliwych rozwiązań. W dodatku moglibyśmy przekonać koalicjanta do wdrożenia naszych pomysłów. 

Dlaczego Pan chce tak walczyć z PiS?

Przede wszystkim chodzi o kierunek polityki gospodarczej. PiS robi to samo co prawie 100 lat temu robiła sanacja - prowadzi nas w kierunku polityki etatystycznej i redystrybucyjnej. Politycy PiS twierdzą, że o rozwoju państwa powinni decydować politycy wraz z urzędnikami, najsilniejszym elementem gospodarki powinny być spółki Skarbu Państwa, a podatki mają być wysokie. Nie możemy się z tym zgodzić, my chcemy, żeby, jak najwięcej majątku pozostawało w portfelach obywateli. 

To, co Pan mówi możemy podobać się każdemu liberałowi, ale Pan nie jest liberałem.

Bardzo słuszna uwaga.

Czyli w sprawie aborcji popierałby Pan ruch „Pro life”?

Zdecydowanie nie poparłbym dalszej liberalizacji ustawy aborcyjnej, ale poparłbym likwidację przesłanki eugenicznej. Nie zgadzam się na zabijanie dzieci ze względu na to, że są chore.

Dla wielu rodziców wychowywanie dzieci, które są chore na nieuleczalne choroby to ogromne wyzwanie. Jeżeli taka ustawa przejdzie, to wyobraża sobie Pan, jak wiele rodzin będzie miało problem z utrzymaniem takiego dziecka?

Albo uważamy, że nie można zabić człowieka tylko dlatego, że jest chory lub nieszczęśliwy albo uważamy, że można. Z tych dwóch opcji wybieram tą pierwszą. 

Każdy człowiek wybrałby to, ale wciąż nie rozstrzygnięto co jest i od kiedy człowiekiem. To jest trudne.

Tutaj się nie zgodzę. Na Zachodzie aborcji można dokonać nawet w dziewiątym miesiącu. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to jest już człowiek. Przesuwanie granicy jest niebezpieczne i prowadzi do olbrzymich patologii. Zresztą każdy ma swoją definicję człowieka. Jedynym punktem, do którego nikt nie ma wątpliwości, że przed nim nie ma człowieka, jest poczęcie. 

Kolejnym kontrowersyjnym pomysłem Korwin-Mikkego jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

To jest bardzo złożona sprawa. Gdyby PiS miałby wyprowadzać Polskę z UE, to byłbym przeciwko. Partii Kaczyńskiego przeszkadza w Unii nadmiar wolnego rynku oraz ograniczenia w możliwości nakładania nowych podatków. Jednak gdybym to ja rządził, to bym Polskę z Unii wyprowadził, bo przeszkadzają mi unijne regulacje oraz za wysokie podatki – narzucona przez UE minimalna stawka VAT na poziomie 15% czy minimalne stawki akcyzy, a już trwają prace nad minimalnym CIT-em. W tym momencie możemy jeszcze konkurować z zachodem naszym niskim CIT-em, ale za kilka lat to może się stać niemożliwe.   

UE to także cały obszar prawny. Wiele regulacji unijnych jest dla nas korzystnych.

Dlatego mówiłem, że ta sprawa jest bardzo złożona. Proszę pamiętać także, że nasza gospodarka poniosła olbrzymie koszty „transformując” się na handel z zachodem a nie wschodem. Teraz nie możemy bez kolejnych kosztów zmienić tego modelu. Powinniśmy korzystać z warunków panujących w UE. Zobaczymy, jak na opuszczeniu UE wyjdzie Wielka Brytania. Na pewno nie będę za wychodzeniem ze strefy Schengen lub opuszczeniem jednolitego obszaru przepływu kapitału, towarów i usług.

Przejdźmy do polityki lokalnej. Co Pan poprawiłby w naszym mieście, gdyby miał Pan wpływ na Toruń?

Lokalnie na pewno wiele nie da się zmienić. Polski system jest bardzo scentralizowany. Samorządy nie mają wiele swobody i muszą wykonywać zadania zlecone przez państwo. Jednak można sprawić, żeby torunianom żyło się lepiej i taniej. Nie ma żadnego powodu, żeby torunianie musieli płacić tak dużo za rachunki za wodę, ścieki, ogrzewanie czy bilety autobusowe. Na pewno można też odpolitycznić miejsca pracy w spółkach i urzędach. 

W obecnej 25 osobowej radzie miasta koalicja ma 21 miejsc. W tym momencie nie ma nikogo, kto patrzy władzy na ręce i chce coś zmienić. Dlatego układ rządzący Toruniem jest wyjątkowo bezkarny.

Czyli negatywnie Pan ocenia prezydenturę Michała Zaleskiego?

Na pewno trzeba go pozytywnie ocenić za to, że jest niezwykle sprawnym politykiem. W ciągu czterech kadencji podporządkował sobie wszystko, co jest w Toruniu. Chapeau bas. Nie da się też zaprzeczyć jego świetnej znajomości miasta.  Po trzecie ludzie podkreślają, że jest niezwykle pracowity. Jednak uważam, że Toruń pod jego rządami zmierza w złym kierunku. Miasto ma bardzo duże zadłużenie i bardzo niepokojące prognozy demograficzne. To oznacza, że za 20-30 lat będziemy miastem, gdzie mieszkają starsi ludzie i nie wiadomo, kto będzie płacić na funkcjonowanie Torunia. 

Niejeden ekonomista już pochylał się nad zadłużeniem Torunia i uznał takie zadłużanie za racjonalne. Finansowanie rozwoju długiem nie jest złym rozwiązaniem.

Niech Panowie to powiedzą Grekom albo Włochom. Agencje ratingowe oceniające zdolność tych krajów do finansowania swojego zadłużenia były zachwycone tymi państwami przed poprzednim kryzysem finansowym. Jeśli spojrzymy na strukturę naszego długu, to okazuje się, że jest on na zmiennej stopie procentowej i jego bardzo istotna część jest w walutach obcych. Obawiam się, że miasto może mieć problem w trakcie kolejnego kryzysu gospodarczego, gdy stopy procentowe wzrosną a złotówka spadnie,  może się okazać, że obsługa długu będzie kosztować nie 50 milionów, a 150 milionów złotych rocznie.

Chodziło o wyciągnięcie funduszy z UE i to się udało. 

Podam przykład - jeśli ktoś teraz podarowałby mi najnowsze ferrari i powiedział, że muszę jedynie je utrzymywać, to nie poszedłbym na taki układ. Myślę, że koszty obsługi tego samochodu zrujnowałyby mój budżet domowy. Podobnie jest ze wszystkimi inwestycjami miejskimi, które są finansowane z UE. Fajnie, że Unia dołożyła nam się do Jordanek, ale pytanie, czy ta inwestycja była przemyślana? Ile kosztuje nas utrzymywanie tej inwestycji?

Było wielu przeciwników Jordanek, ale oni wszyscy teraz siedzą cicho. Jordanki podobno zarabiają na siebie.

Nie zarabiają na siebie. Jeżeli ktoś pokazuje dodatni przepływ pieniężny, to znaczy, że wyłącza koszty budowy Jordanek, ich amortyzację. Jordanki są tylko jednym z przykładów. Ponadto planowane są kolejne tego typu inwestycje. I tutaj pytanie - czy nie powinniśmy się zatrzymać i zastanowić, czy to jest na pewno kierunek, w którym chcemy zmierzać? Kto będzie te gmachy utrzymywać za 30 lat?

Jak w takim zdobyć władze w Toruniu i mieć wpływ na toruńskie inwestycje?

Jeszcze dwa lata temu byłem pewien, że dla ludzi na pewno szokujące jest zadłużenie miasta. Jednak przez te dwa lata nauczyłem się, że miliard złotych na nikim nie robi wrażenia. Dla przeciętnego człowieka kwoty znacząco przekraczające budżet domowy są całkowicie abstrakcyjne. 

Przez te dwa lata starałem się zrozumieć, co robi wrażenie na ludziach i teraz zamierzam tę wiedzę wykorzystać. Skontaktowałem się z ludźmi z poprzednich partii Korwin-Mikkego, którym udało wejść się do samorządu. Dowiedziałem się o czym mówili w swoich kampaniach i to samo zamierzam zrobić w Toruniu.

Czy w najbliższym czasie partia Wolność w Toruniu będzie bardziej widoczna?

Regularnie organizujemy w Toruniu spotkania.

No tak, ale przecież tam chodzą tylko przekonani.

Nie do końca. Zorganizowaliśmy spotkanie o kryptowalutach i przyszli ludzie zupełnie niezwiązani z polityką, którzy nawet nie wiedzieli, że w najbliższym czasie są jakieś wybory.

Na tym spotkaniu było czterdzieści osób.

To chyba dobry wynik?

No nie. 

Jednak uważam, że jesteśmy najaktywniejszą partią w Polsce. Sam byłem w tym roku na 20 spotkaniach w różnych miejscach w Polsce. Janusz Korwin-Mikke był na ponad 100 spotkaniach. Politycy innych partii nie organizują tylu spotkań. A nam się chce. Wydaje mi się, że nie jest źle i na pewno torunianie w trakcie kampanii wyborczej o nas usłyszą. 

Gdy ludzie usłyszą i dostaniecie się do rady miejskiej to z kim będzie Wam najbliżej?

Myślę, że w Toruniu na szczeblu samorządowym najbliżej nam do Platformy Obywatelskiej.

A co z prezydenturą?

Prezydentem będzie Michał Zaleski.

A Pan chciałby kandydować?

Bardzo poważnie się nad tym zastanawiam.

W restauracji hotelu Filmar rozmawiali Tomasz Kaczyński i Filip Sobczak.

Reklama

Sławomir Mentzen: Układ rządzący Toruniem jest wyjątkowo bezkarny komentarze opinie

 • Marek Malinowsk - niezalogowany 2018-04-05 12:20:44

  Propozycje tego faceta odnoszące się do Torunia redukują życie miejskie do spraw biznesowo - rodzinnych. Jordanki nie muszą na siebie zarabiać - kultura nie musi na siebie zarabiać. Infrastruktura podnosząca jakość życia nie zarabia na siebie, ale trudno bez niej dobrze żyć. Mam też pytanko - w jaki sposób obniżyć ceny wody i ścieków, nie dopłacając do tego interesu więcej, niż dziś? Absurdalne propozycje biorą się szanowny panie z niewiedzy. Nie wiem, z czego ma Pan doktorat, ale może jeszcze warto kilka lat się poduczyć z kwestii zarządzania gminą miejską? Pozdrawiam

 • Jan Kowalski - niezalogowany 2018-04-05 19:04:24

  Marek Malinowsk - Pańska niewiedza jest porażająca. Pańskie niezrozumienie ekonomii, podatków i tekstu pisanego również. Pozdrawiam.

 • Tadek - niezalogowany 2018-04-05 19:13:20

  Kultura "deficytowa" w połączeniu z publicznymi środkami staje się czarną dziurą dla realizacji zachcianek małej części społeczeństwa. Przez wieki kultura utrzymywała się z mecenatu i tak też być powinno.

 • KRAKUS - niezalogowany 2018-04-06 02:35:19

  Macie jednego z najzdolniejszych ekonomistów , człowieka który myśli racjonalnie i co ważne jest niezależny finansowo więc będzie go ciężej skarupowac a wątpię żeby pan Mentez dał się skorumpować. Co ważniejsze ten człowiek jest nowy wnosi świeżość a komentarze typu jak ten pana Malinowskiego są tak bez żadnego racjonalnego punktu typowe myślenie pasożytnicze.

 • gość 2018-04-07 20:45:36

  Proszę o więcej wywiadów z Panem Mentzenem

 • Bekon - niezalogowany 2018-04-08 01:14:37

  Świetny wywiad, a co do komentarza Pana Marka, niech Pan zastosuje zasadę inwestycji, która "nie musi na siebie zarabiać" do budżetu domowego, pozdrawiam.

 • hopson - niezalogowany 2018-04-09 14:40:45

  Rozmówca najpierw atakuje Jordanki za koszty utrzymania, a gdy pada argument, że koszty utrzymania są niższe od przychodów, niespeszony zmienia pozycję na "no tak, ale przecież nie zwróciły się nakłady inwestycyjne". O tym, że nakłady inwestycyjne się nie zwróciły mówi 2,5 roku po oddaniu obiektu do użytkowania. Dla wzmocnienia efektu macha nam jeszcze przed nosem magicznie dla laików brzmiącą amortyzacją - nie zważając, że budynki niemieszkalne amortyzuje się przez 40 lat. Wszystko to podszyte sugestią, że inwestycje publiczne powinno się realizować dla efektów finansowych a nie ekonomicznych, z myślą o dodatnich efektach zewnętrznych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekty_zewn%C4%99trzne). Populizm przebrany za rozum - być może najgorszy z populizmów.

 • ST - niezalogowany 2018-04-26 10:26:15

  Hasła typu "obniżmy podatki", "zostawmy pieniądze w portfelach obywateli", "zarabiajmy na czym się da", "wolny rynek receptą na wszystko" są - przyznaję - bardzo nośne medialnie. Mniej nośne są konsekwencje takiej polityki, o których pan Mentzel nawet się nie zająknął, tj. prywatne szkolnictwo, służba zdrowia, prywatna komunikacja - nie tylko dalekobieżna, ale także regionalna, międzymiastowa i miejska (to oznacza jej potworne ograniczenie), brak rozwoju tzw. kultury wysokiej, zawsze deficytowej itd. itp. Dopiero wtedy podniosłoby się larum: Jak to? Za wszystko trzeba płacić i to grube pieniądze? Oj, biedniejsza część społeczeństwa za przeproszeniem nie miałaby w takim państwie nawet czym się wys..ć!

 • Victoria - niezalogowany 2018-05-01 13:09:29

  Byłem w złej sytuacji, kiedy przyjechałem do Stanów Zjednoczonych szukać pracy, miałem dwoje dzieci dla ojca, który nigdy nie dbał o nas. Widząc, że cierpienie było zbyt ciężkie do zniesienia, opuściłem jego dom z moimi dwoma rodzajami i przybyłem do Stanów Zjednoczonych po zielone pastwiska, aby sprawdzić, czy mogę dostać pracę. Spędziłem najlepszy czas w moim życiu, czyszcząc domy dla ludzi i opiekując się chorymi, aby móc karmić i opiekować się moimi dziećmi. Pewnego dnia słyszę, jak mój pracodawca rozmawia z mężczyzną przez telefon o pustej karcie bankomatowej i zdecydowałem się zapytać o tę kartę i natknąłem się na firmę o nazwie unlimitedhackersnetwork i skontaktowałem się z nimi, a oni powiedzieli mi o wszystkich wymogach uzyskania karty, którą zrobiłem. wszystko, co wiąże się z dużym ryzykiem, aby zobaczyć, czy będę miał lepsze życie. Po kilku dniach zostałem wezwany przez mężczyznę, że powinienem przyjść odebrać paczkę na pobliskiej stacji, dostałem się tam i rzeczywiście była to karta. Od tego czasu udało mi się osiągnąć stabilne życie i jestem naprawdę wdzięczny. Możesz także poprosić o pomoc już dziś, dzwoniąc pod numer +15186358090 lub wysyłając je bezpośrednio na adres [email protected]

 • SCOTTY - niezalogowany 2018-05-10 17:07:43

  They are all scammers, they will make you pay after which they will give you an excuse asking you to pay more money, they have ripped me of $2000, i promised i was going to expose them. I figured it all out when my colleague took me to Pavel ([email protected]) (+1(669) 225 2253) He did perfect job, he hacks all accounts ranging from (Emails, Facebook, whatsapp, imo, skype, instagram, Phone cloning, DMV removal, tracking locations, background checks Kik etc. he also hacks cell phones, cell phone tapping and cloning, clears bad driving and criminal records, bank transfers, locates missing individuals e.t.c. You should contact him and please stop using contacts you see on websites to execute jobs for you, you can ask around to find a real hacker.

 • gość 2018-06-10 00:06:19

  my name is brandy. i have a testimony to share, i am from texas .i want to share with you on how i got a blank ATM CARD which atomatically change my life and i was able to pay all my debts within 3 months. i came in contact with MR Donald of [email protected] when i was looking for a job online and he told me about this CARD and he also said the card can withdraw up to $15,000 per week and it could help me start a better life and help me pay all my bills. he told me the CARD was illegal and have to be smart in other to use the card. i decided to give it a try and i was told the procedure to follow and i did what i was told to do and within 72hours i received a package which contained a CARD and a user guide. from that day i started usind the CARD and it has been a blessing to me. if you wish to contact MR DONALD for a card, contact him via [email protected]

 • Mills Dachin - niezalogowany 2018-06-20 02:00:11

  Come on are you suspecting your Husband/Girlfriend/Boyfriend/Wife is cheating on you and why their are sudden changes behaviour towards you. SMILE ! SMILE ! SMILE and relax yourselves and your mind, in world of Hacking this is what I do *Facebook Hacking Tricks * Database Hacking * G-mail/AOL/Yahoomail/ Inbox Hacks *Control Device Remotely Hack *University Grade Hack *Wiping of Credit Cards, Increase Credit Cards Hack *Breaking Security Save Code Hack. All you need do just E-mail:- [email protected]

 • schoolboys - niezalogowany 2018-07-23 08:10:53

  We are set of friends form a new university in Russia after a friend of mine hired a hacker he met on the internet did a change of school grades and he did a very good and legit work for him then we all introduced him to all our friends in Europe and Asia online that are students too. Do you need an urgent hacking services? Then contact: [email protected] for best hacking services. They just transferred money to my account from a company’s Bank account. I know how real hackers work, they never advertise themselves they are always discrete. I was so desperate for a hacking job until my friends introduced me to this great hacker. He does all kinds of hacking ranging from; -Hacking and upgrading of University grades -Bank Hacking and transfer -Sales and prompt delivery of Blank ATM cards for Instant withdrawal and Online transactions. -hacking of all Social media profile. e.g Whatsapp, Facebook, Twitter, Instagram, Gmail, Yahoomail, Skype, Hotmail, Aol e.t.c. -Hack Court system and clear criminal records. -General Database hacking. -Retrieval of lost file/documents -DUIs -Sales of all Hacking and Device tracking software. -Hack company records and systems, -Bank accounts,Paypal accounts -Hacking of Paypal, BITCOIN, One Coin, Perfect Money e.t.c. -Hacking of Credit and Debit Card. -Monitor trace, and retrieve any stolen phone and email address -hack IP address -Tap into anybody’s call and monitor their conversation you will be glad you contact Kenny blackhat kennyblackh[email protected]/+1-717-388-3985

 • Gość2 - niezalogowany 2018-08-17 15:35:30

  Z Kultury wysokiej hak wskazuja badania korzystaja ludzie, ktorych stac na zaplacenie za bilet, chyba ze kultura wysoka to Zenek Martyniuk - czyli „chleba i igrzysk” - innymi slowy kolejne 500+ tylko samorzadowe. Ceny komunikacji prywatnej sa tansze niz samorzadowi czy panstwowi przewoznicy - najlepiej widac w cena biletow w liniach lotniczych. Tansza woda, wywozenie smieci - chociazby dzieki obnizce kosztow funkcjonowania urzedow.

 • BARBARA GRAY - niezalogowany 2018-08-27 15:04:00

  Here is a good news for those interested. There is away you can earn money without stress contact (CLIFFORD JACKSON) for a blank [ATM CARD] today and be among the lucky ones who are benefiting from this cards. This PROGRAMMED blank ATM card is capable of hacking into any ATM machine anywhere in the world. I got my the card from a good Hacker on the internet, with this ATM Card I am able to collect $5000-$20,000 dollars every day via contacts: {[email protected]}....I was very poor but this card have made me rich and happy, If you want to get this opportunity to become rich then apply for this card, I am so happy about this because i got mine last week and I have used it to get $240,000.00 dollars CLIFFORD JACKSON Hackers is giving out the card just to help the poor and needy and they ALSO OFFER FINANCIAL ASSISTANCE. Get yours from CLIFFORD JACKSON Hackers today. Kindly contact them by Email [email protected]

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez ototorun.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Tub Tomasz Urbański z siedzibą w Toruń 87-100, Winnica 41

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"