6°C bezchmurnie

Policyjna akcja na Bydgoskim Przedmieściu! [FOTO, WIDEO]

  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

Kryminalni z Torunia przeszukali jedno z mieszkań na ul. Bydgoskiej. Zatrzymanych zostało sześć osób - najmłodszy ma 18 lat.

Do akcji policjantów z Wydziału Kryminalnego doszło w minioną środę ok. godz. 13.30 w jednym z mieszkań na ul. Bydgoskiej w Toruniu. Podczas przeszukania okazało się, że na strychu znajdowało się blisko 140 gramów amfetaminy, waga elektroniczna i ponad 120 woreczków strunowych.

- W mieszkaniu przebywało sześć osób - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - Wszystkie zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Dwie z nich zostały przesłuchane w charakterze świadków. Pozostałym czterem policjanci przedstawili zarzuty łamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj też: Toruńska policja zlikwidowała narkotykowe podziemie [FOTO]

To 18-latek, dwóch 19-latków i 22-latek. Wszyscy są mieszkańcami Bydgoskiego Przedmieścia. 19-letniemu właścicielowi mieszkania i jego 18-letniemu koledze kryminalni udowodnili posiadanie 140 gramów substancji psychotropowych, po przeprowadzonych testach okazało się, że to amfetamina. Oni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, grozi za to do 10 lat więzienia. Kolejny 19-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, policjanci przeszukując jego mieszkanie odnaleźli 2 gramy amfetaminy.

22-latek przebywający w mieszkaniu przy ul. Bydgoskiej też nie miał czystego sumienia.

Czytaj też: Agresywny mężczyzna zatrzymywał samochody na drodze

- Okazał się być potrzebny do zupełnie innej sprawy, która miała swój początek 29 czerwca tego roku - dodaje Wioletta Dąbrowska, rzecznik KMP w Toruniu. - Wtedy kryminalni z tego samego wydziału zatrzymali  dwóch mężczyzn, którzy przewozili ponad 103 gramy amfetaminy. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili skąd pochodziły narkotyki. To 22- latek był dostawcą tego towaru. Stróże prawa udowodnili mu udział w ich obrocie. Z ust prokuratora usłyszał zarzut.

Mężczyzna, decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

narkotyki, toruń, bydgoskie przedmieście - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się