Reklama

Torunianin pokonał koronawirusa i wrócił do domu. „Teraz wolę dmuchać na zimne”

Filip Sobczak
17/04/2020 12:00

39-letni mężczyzna z Torunia wygrał walkę z koronawirusem. W ostatnich dniach jego próbki dwukrotnie dały wynik negatywny i uzyskał status ozdrowieńca.

23 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Toruniu. Resort zdradził, że to młody mężczyzna z Torunia. Szybko okazało się, że pacjent ma 39 lat, jego stan jest dobry i przebywa w szpitalu zakaźnym w naszym mieście

W trakcie jego pobytu w placówce przy ul. Krasińskiego redakcji "Oto Toruń" udało się z nim skontaktować. Pacjent opowiedział nam o przebiegu swojej choroby. – Temperatura nie była wysoka. Maksymalnie miałem 37,8 C. Na temperaturę dostawałem paracetamol. Bolało mnie wszystko i miałem problemy z oddychaniem. Czułem ucisk w klatce piersiowej podczas oddychania. Miałem jednak dostęp do tlenu, gdy te problemy się nasilały. Podawano mi też hydroksyzynę na uspokojenie i leki na kaszel, który też mnie męczył. Był jeszcze jakiś lek, którego nazwy nie pamiętam – opowiadał mężczyzna zakażony COVID-19.

Reklama

Czytaj także: Zakażony koronawirusem mężczyzna z Torunia: Nie potraktowano mnie poważnie

Na szczęście z dnia na dzień ze szpitala napływały optymistyczne wieści. W końcu lekarze zdecydowali, że mężczyzna zostanie przewieziony do izolatorium w Ciechocinku. Jednocześnie wtedy 39-latek poinformował nas, że cała jego rodzina miała robione testy na COVID-19 i wszystkie wykazały wynik ujemny. 

– W Ciechocinku miałem bardzo dobre warunki. Oczywiście doskwierała mi izolacja, ale wytrzymałem. Byłem w stałym kontakcie z lekarzami i pielęgniarkami. Głównie był to kontakt telefoniczny – tłumaczy mężczyzna.

Reklama

Po kilku dniach pobrano od mężczyzny kolejne próbki. Na szczęście pierwsza z nich była już negatywna, ale procedura wymaga wykonania kolejnego badania. Test ponownie wykazał wynik negatywny i mężczyzna mógł wrócić do swojego rodzinnego domu. – Teraz na pewno będę ostrożny. Podobno prawdopodobieństwo, że ponownie zarażę się COVID-19 jest zdecydowanie mniejsze, ale wolę dmuchać na zimne – mówi ozdrowieniec. 

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości