Reklama

Niebezpieczny park w Toruniu. Mieszkańcy proszą o pomoc

Filip Sobczak
29/07/2020 10:30

Park przy ul. Chmielnej miał być idealnym miejscem do relaksu dla mieszkańców toruńskich Wrzosów. Niestety od jakiegoś czasu jest powodem do nerwów. Czy uda się to zmienić? Mieszkańcy proszą o pomoc, sprawą zainteresował się również jeden z radnych.

W minionym tygodniu na naszego redakcyjnego e-maila wpłynęła kolejna wiadomość z informacją o niepokojących zdarzeniach w niewielkim parku przy ul. Chmielnej na toruńskich Wrzosach. Mieszkańcy zwracają uwagę, że popołudniami i wieczorami w samym parku, czyli między innymi na placu zabaw dla dzieci czy zewnętrznej siłowni przesiadują osoby, które piją alkohol i zachowują się agresywnie.

– Park powstał dla mieszkańców, którzy chcą ze swoimi dziećmi zrelaksować się w bezpiecznym miejscu. Niestety o bezpieczeństwie nie ma mowy. Razem z córeczkami wybieramy od jakiegoś czasu inne miejsca lub po prostu zostajemy w domu – pisze w e-mailu jeden z czytelników.

Reklama

Czy w najbliższym czasie pojawi się w tym miejscu więcej patroli straży miejskiej? O to między innymi apelują mieszkańcy, którzy piszą do naszej redakcji. Okazuje się, że problem dostrzegł również toruński radny Dariusz Mądrzejewski. Rajca na ostatniej sesji Rady Miasta złożył wniosek w tej sprawie do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

– W parku bardzo często przesiaduje szczególnie młodzież, która zachowuje się agresywnie wobec innych korzystających z tego miejsca. Palą papierosy, piją alkohol, przeklinają, grożą przemocą, nie zwracają uwagi na małe dzieci i ich opiekunów. Mieszkańcy, szczególnie wieczorami przechodząc przez park nie czują się bezpieczni – informuje Mądrzejewski.

Reklama

Ponadto radny zwraca uwagę, że przy parku zainstalowana jest tylko jedna kamera monitoringu i twierdzi, że przydałyby się kolejne. – Proszę również o sprawdzenie terenu pod względem oświetlenia. Są usytuowane lampy, aczkolwiek nie wszystkie świecą - pisze rajca.

Czy apele mieszkańców i wniosek od radnego przyniosą skutek? Będziemy przyglądać się tej sprawie. Czekamy również na odpowiedź prezydenta Zaleskiego.

(Filip Sobczak)

fot. ilustracyjne/pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości