Reklama

Uwaga! Szpital w Toruniu wprowadza ograniczenia odwiedzin

01/02/2020 14:33

Z powodu wzrostu zachorowań infekcyjnym wprowadzone zostały ograniczenia odwiedzin pacjentów.

Ważny komunikat dotyczący odwiedzin pacjentów przebywających aktualnie w szpitalu dziecięcym na os. Na Skarpie i szpitalu na Bielanach (Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu).

W przypadku oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci, opiekę nad małym pacjentem może sprawować tylko jedna osoba. Jak czytamy w ogłoszeniu, inne osoby z zewnątrz, poza osobą opiekującą się, nie mogą odwiedzać pacjentów.

Ograniczenia dotyczą też oddziałów dla dorosłych. Pacjentów można odwiedzać codziennie, ale tylko w godzinach od 15:00 do 17:00 z zastrzeżeniem, że jednego pacjenta może odwiedzać w tym samym czasie jedna osoba.

Reklama

W dokumencie podpisanym przez dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Sylwię Sobczak, czytamy też, że w szczególnie uzasadnionych przypadkach koordynatorzy i kierownicy oddziałów lub lekarze przez nich wyznaczeni mogą wyrazić indywidualną zgodę na odwiedziny pacjentów.

Ograniczenie odwiedzin ma obowiązywać do odwołania. Ma to związek ze wzrostem zachorowań infekcyjnych, które mogą stanowić zagrożenie dla pacjentów szpitala.

(AM)

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama


Reklama

Wideo otoTorun.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości