Już prawie tydzień Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu stara się zminimalizować zagrożenie koronawirusem. W jaki sposób?
Koronawirus jest już w Polsce. Dziś (4 marca) minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku tej choroby w naszym kraju. Zarażony leży w szpitalu w Zielonej Górze. – Mężczyzna czuje się dobrze. Rodzina i osoby, które miały z nim kontakt, są objęte kwarantanną - powiedział Szumowski.
W naszym województwie nie odnotowano nowych przypadków podejrzenia zakażenia koronawirusem. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje, że czynnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 39 osób z naszego regionu.
Jednak w Toruniu dmuchają na zimne. Miejski Zakład Komunikacji stara się zminimalizować zagrożenie koronawirusem, dlatego codziennie tramwaje i autobusy są poddawane dezynfekcji. Okazuje się, że MZK specjalne środki stosuje już od kilku dni.
– Każdego wieczora po zakończeniu kursów każdy pojazd, zarówno tramwaj, jak i autobus, jest jeszcze dokładniej myty i dodatkowo odkażany specjalnym środkiem na bazie aktywnego chloru, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt – informuje rzecznik MZK Sylwia Derengowska.
W Miejskim Zakładzie Komunikacji nie ukrywają, że dezynfekcja ma chronić właśnie przed koronawirusem. Ponadto dziś (4 marca) urzędnicy wywiesili w pojazdach komunikacji miejskiej w Toruniu plakaty z informacją, jak chronić się przed koronawirusem.
Przypominamy, że każdy, kto w ciągu ostatnich 14 dni przebywał na terytorium, gdzie wystąpiły przypadki zarażenia koronawirusem lub miał kontakt z osobami powracającymi z tych obszarów i zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem musi bezzwłocznie telefonicznie powiadomić o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Mieszkańcy Torunia i powiatu toruńskiego powinni zgłaszać się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu ul. Krasińskiego 4/4a.
(FS)
fot. UMT
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!