19°C bezchmurnie

Gmach za prawie 100 milionów stanie na placu Zwycięstwa w Toruniu [WIZUALIZACJE]

Plac Zwycięstwa w Toruniu zupełnie zmieni swoje oblicze. Budowa ma potrwać prawie trzy lata i kosztować 92 miliony złotych.

Dziś w Toruniu doszło do podpisania i przekazania w obecności dyrektora Sądu Apelacyjnego w Gdańsku oraz prezesa Sądu Rejonowego w Toruniu pozwolenia na budowę siedziby Sądu Rejonowego. Potężny gmach stanie na Placu Zwycięstwa w Toruniu. 

- Naszym celem było zaprojektowanie budynku funkcjonalnego i atrakcyjnego. Nie mniejszą wagę przykładaliśmy też do zagospodarowania części publicznej, tak aby była ona placem nie tylko z nazwy – i to nam się chyba udało - twierdzi projektant Andrzej Błażko. 

W nowym sądzie będzie aż 12 wydziałów: trzy wydziały karne, trzy cywilne, wydział ksiąg wieczystych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy oraz gospodarczy KRS i sekcja do spraw wykonania orzeczeń karnych.

Na Placu Zwycięstwa znajdziemy 40 sal rozpraw, które będą na trzech kondygnacjach. Na czwartej kondygnacji powstaną pomieszczenia biurowe i administracyjne, a na piątej gabinety dyrektorskie i sala konferencyjna.

Będzie również piwnica, gdzie znajdzie się garaż podziemny na 101 miejsc dla pracowników sądu oraz cztery miejsca postojowe 4 dla konwojów przywożących oskarżonych oraz archiwa i pomieszczenia techniczne. Dodatkowe 33 miejsca parkingowe znajdą się na parterze.

Budowa Sądu Rejonowego na Placu Zwycięstwa ma potrwać prawie trzy lata i pochłonie 92 miliony złotych.

(fot. Pracownia Architektoniczna AA)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Gmach za prawie 100 milionów stanie na placu Zwycięstwa w Toruniu [WIZUALIZACJE] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się