Aranżacja ogrodów (wygasło)

Zdjęcie Aranżacja ogrodów Edukacja Toruń
159 / miesiąc ZŁ To ogłoszenie wygasło w dniu 2019-09-12 11:23:32

W dobie XXI wieku, w którym wielkomiejska przestrzeń składa się głównie z betonu, a ziemię pokrywają asfalt i płyty chodnikowe, ludzie odczuwają coraz silniejszą potrzebę powrotu do natury i obcowania z roślinnością. Kto nie marzy o pięknym domu, otoczonym wypielęgnowanym ogrodem?

Ludzie coraz częściej odchodzą od samodzielnego obsadzania przydomowych ogródków przypadkowymi roślinami, na rzecz zatrudnienia profesjonalnego projektanta i powierzenia w jego ręce otaczającej dom zieleni. W końcu ogród to wizytówka domu, jego przedsionek, to pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy patrzymy w jego stronę. Niektórzy właściciele domów wprawdzie odnajdują w sobie żyłkę ogrodnika i aranżację swojego ogrodu traktują jako ciekawy pomysł na spędzenie czasu wolnego, nie brakuje jednak też takich, którzy swoją wizję chętnie przekażą do zrealizowania zawodowcowi. Nowe domy na przedmieściach rosną jak grzyby po deszczu, rośnie więc też zapotrzebowanie na pracę specjalistów w tej dziedzinie. Aranżacja ogrodów to zatem kierunek, który nie tylko ma przyszłość, ale już teraz zapewnia zainteresowanie klientów.

Czego nauczysz się w szkole Żak na kierunku Aranżacja ogrodów?
Teoretyczna część zajęć przygotuje cię do wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce. By projektować ogrody, naukę zaczniesz od tworzenia ich koncepcji. Poznasz klasyfikację terenów zieleni, a przede wszystkim style ogrodowe i solidne podstawy, czyli historię sztuki ogrodowej opisującej ogrody historyczne, np. starożytne i ogrody współczesne, takie jak: wodne, skalne, warzywne, kwiatowe, zimowe, na dachu czy balkonie. Nauczysz się funkcjonalnego podziału ogrodu na konkretne strefy z uwzględnieniem czynników i elementów składających się na kompozycję. Posiądziesz warsztat, który pozwoli ci tworzyć estetyczne i użytkowe aranżacje ogrodowe w różnych konwencjach, np. w stylu nowoczesnym lub dalekowschodnim. Zdobędziesz dużo specjalistycznej wiedzy o roślinach, dzięki czemu z eksperckim wyczuciem będziesz dobierał je do każdego z projektów. Nauczysz się również profesjonalnej pracy z klientem – od omawiania projektu, po sporządzanie kosztorysu i samodzielną realizację aranżacji lub przy współpracy z kontrahentami.Reklama
 Reklama