6°C bezchmurnie

Zróbcie to razem! Pasjonujące propozycje dla mamy z dzieckiem

Imprezy, Zróbcie razem! Pasjonujące propozycje dzieckiem - zdjęcie, fotografia

Robienie razem różnych rzeczy - to najlepsza droga do zacieśniania rodzinnych więzi. To powie Wam każdy psycholog. Dlatego idąc tym tropem sprawdzamy w Toruniu, ciekawe propozycje dla mamy z dzieckiem.

Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium Toruń: wybierzcie się w kosmiczną podróż
Toruń, ul. Franciszkańska 15-21

Opowieści o kosmosie zaciekawią każde dziecko. No bo, kto z nas jak był mały nie chciał zostać kosmonautą. Planetarium to miejsce, które pobudza wyobraźnię. Poza cyklicznymi seansami, w budynku Planetarium znajdują się także sale z wystawami.

Wystawa Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym można samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski.

Z kolei baza MARS#17 to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie odwiedzający niczym członkowie załogi będą mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone im zadania

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: postaw na kreatywność
Toruń, ul. Władysława Łokietka 5

Nauka podana w lekki, łatwy i przyjemny sposób. Możecie liczyć na interaktywne wystawy tematyczne. Zasada "nie dotykać eksponatów" absolutnie tu nie obowiązuje. Twoje dziecko z bliska pozna otaczający nas świat. Przekonacie się, że nauka może być zabawą.

Centrum Handlowe Toruń - Plaza: relaks w miłym towarzystwie
Toruń, ul. Broniewskiego 90, plac Orzechowy

Klub Mamy&Maluszka to nowa propozycja na aktywne spędzenie czasu poza domem. Droga mamo, teraz nie musisz się martwić z kim zostawić swoje dziecko, kiedy chcesz iść na fitness, zumbę czy po prostu miło spędzić czas poza domem. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 11:00 a 13:00.

Podczas pierwszych zajęć w Klubie Mamy&Maluszka, które odbędą się 26 marca wykonywać będziecie ćwiczenia ogólnorozwojowe, które pomogą młodym mamom wrócić do formy. Zajęcia fitness odbędą się w towarzystwie dzieci. Warto zatem zadbać o wygodny strój i coś do picia. Nie zabraknie też świątecznych akcentów.

Żywe Muzeum Piernika: kulinarna frajda w średniowiecznym klimacie
Toruń, ul. Rabiańska 9

To w tym miejscu można poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem.


Pierwsze piętro muzeum w magiczny sposób przeniesie Was do średniowiecza, w którym - pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznacie wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotujecie ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.

Drugie piętro przedstawia manufakturę z przełomu XIX/XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Są tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec i kolekcję woskowych form.
 


toruń plaza, młyn wiedzy, planetarium toruń - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się