14°C bezchmurnie

Zobacz, jak pijany wandal wyżywał się na świątecznej ozdobie! [FILMIK]

Chuligani namierzeni przez miejski monitoring!

Dwóch młodych mieszkańców Mogilna odpowie m.in. za uszkodzenia świątecznej iluminacji w centrum tego miasta i posiadanie narkotyków. 

- Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego mogileńskiej komendy, odpowiadając na sygnał otrzymany ze studia miejskiego monitoringu, pojechali podjąć interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy mieli wchodzić na iluminację świąteczną, a co za tym idzie niszczyć ją - wyjaśnia sierżant sztabowy Magdalena Pollak z mogileńskiej policji. - Z przekazu wynikało, że chuligani mieli również spożywać alkohol w miejscu objętym zakazem oraz przechodzić przez jezdnię tam, gdzie nie powinni.

Od samego początku interwencji mężczyźni w wieku 21 i 24 lat zachowywali się agresywne. Byli wulgarni, nie stosowali się do wydawanych przez policjantów poleceń. Poza tym podczas legitymowania nie chcieli podać swoich danych osobowych.

- Funkcjonariusze uprzedzili nietrzeźwych mężczyzn, że w przypadku dalszego niepodporządkowywania się wydawanym poleceniom zostaną użyte wobec nich inne środki - dodaje Magdalena Pollak. - Jednak żaden z nich sie nie dostosował do poleceń policjantów, w związku z powyższym zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Podczas kontroli osobistej u jednego z nich (21 l.) w kieszeni mundurowi znaleźli foliowy woreczek z białą substancją.

Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

wandal, mogilno, policja, świąteczna ozdoba, filmik wandal - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się