Uczelnie wyższe, Znany toruński profesor zawieszony przez - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 11/09/2019 09:54

Jest reakcja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kontrowersyjny felieton dotyczący LGBT autorstwa prof. Aleksandra Nalaskowskiego.

Prof. Aleksander Nalaskowski na trzy miesiące został zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków - tak zdecydował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. To reakcja na felieton autorstwa znanego pedagoga. Dla tygodnika "Sieci" napisał tekst pt. "Wędrowni gwałciciele" dotyczący ideologii LGBT.

W ostrych słowach wypowiedział się o Marszach Równości i ich uczestnikach, nazwał ich "zniewieściałymi gogusiami, wesołkami na utrzymaniu mamusi, facecikami, chcącymi się wiecznie bawić, obleśnymi, grubymi, wytatuowanymi babami, które ostentacyjnie się całują jak na wyuzdanych filmach i osobnikami, którym trudno przypisać jakąś płeć".

O przedstawicielach środowiska LGBT napisał: "oszukani, zmanipulowani uwierzyli, że gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka. Jest gwałt, jest fun".

Prof. Nalaskowski w rozmowie z "Nowościami" tłumaczy, dlaczego walczy z LGBT. - Ideologia ta jest przeciwko prawu naturalnemu i bożemu, a jestem wierzący. Takie są moje poglądy jako człowieka. Tak zostałem ukształtowany przez mamę, tatę, rodzeństwo i najbliższych - tłumaczy znany wykładowca.

Sprawą prof. Aleksandra Nalaskowskiego zajmie się też rzecznik dyscyplinarny, który może wystąpić do rektora UMK o karę lub skierować sprawę do komisji dyscyplinarnej.

(AM)

fot. umk.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

umk, toruń, aleksander nalaskowski, lgbt, uniwersytet mikołaja kopernika w toruniu - komentarze opinie

  • Fred - niezalogowany 2019-09-11 13:17:47

    To jest wolnosc slowa?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 13:19:10

    Czyli wolność słowa nie dla wszystkich...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 13:25:32

    Wolność słowa dla wszystkich ale UMK nie musi tolerować takich pseudo naukowców i niech publikuje głupoty rasistowskie prywatnie

  • gość 2019-09-11 13:30:58

    prof. Bartyzel publikował prywatnie na swoim FB i też go ukarali. Jak to wytłumaczycie?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 13:46:18

    Skandal skandal brak słów

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:01:39

    Profesor zawsze ma rację

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:02:24

    Profesor zawsze ma rację

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:18:30

    Ma w zupełności rację, ale na litość boską, takich słów nie wolno wypowiadać na głos podczas gdy jest moda na tolerancję wszystkiego.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:33:40

    UMK to ostoja lewsckiego terroru. Złamali podstawowe prawa człowieka, m. In
    prawo wolnosci wypowiefzi. Hańba i wstyd.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:33:58

    UMK to ostoja lewsckiego terroru. Złamali podstawowe prawa człowieka, m. In
    prawo wolnosci wypowiefzi. Hańba i wstyd.

  • Aga - niezalogowany 2019-09-11 14:52:15

    Nareszcie

  • gość 2019-09-11 17:51:44

    Profesor mówi prawdę. UMK zawiesza profesora za mówienie prawdy, bo prawda może kogoś urazić. Witamy w XXI wieku.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 20:01:35

    Ludzie nauczcie się rozróżniać wolność słowa od mowy nienawiści. On nie napisał nic konstruktywnego, jedynie zachował się jak dzieciak, który jest zły na cały świat o wszystko, któremu pozwolono usiąść przed klawiaturą, więc wywalił swoje żale w sposób niegodny jak na profesora. Nikt nie karze mu kochać środowisko LGBT, ale na litość boską niech okaże przynajmniej minimalną ilość tolerancji. W szczególności, że jako wierzący powinien też pamiętać o słowach "czcij bliźniego swego jak siebie samego". Bóg jest od oceniania, nie my. Ps. Mówi to młoda osoba wierząca, która jest hetero.

  • Gość1971 - niezalogowany 2019-09-11 20:15:35

    Warto zacząć odróżniać wolność słowa od chamstwa i frustracji. A skoro wychowano go w wierze katolickiej to polecam Panu profesorowi wziąć urlop i postudiowac przykazania oraz Pismo święte,...

  • gość 2019-09-11 20:25:01

    No i ma rację co do pedałów. Świat staje na głowie, skoro mniejszość terroryzuje większość i nie można już napisać prawdy.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 21:27:29

    Uniwersytety powinny być ostoją wiedzy i nauki A Ten pseudoprofesor za państwowe pieniadze promuje ciemnotę........powinien być przeniesiony do Ciemnogrodu albo na wschód. Tam Putin trochę innych zamyka nawet do więzienia. Czy znacie jakiś nowoczesny kraj na świecie, który dyskryminuje ludzi że względu na orientację seksualną?? Nie ma takiego

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 21:34:14

    Tytuł "wędrowni gwałciciele", czyżby o księdzu spod Brodnicy, przez którego popełnili samobójstwa kilkuletni wykorzystani seksualnie chłopcy, i ten ksiądz był kryty przez toruńskich biskupów??? To jest realny problem A nie LGBT. Polacy, obudźcie się!! A taki felieton z profesorem to chyba żeby przykryć afery po filmie "Kler".

  • Mel - niezalogowany 2019-09-12 07:04:54

    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Nalaskowski, wraz ze swoimi mądrościami i pseudo merytoryczną dyskusją przeniósł się do niedaleko położonej pseudo uczelni Ojca Rydzyka, z pewnością się tam odnajdzie a przy okazji znajdzie spore grono gorliwych uczniów.

  • Gścs - niezalogowany 2019-09-12 08:53:44

    Bardzo dobrze. Kto uwaza, ze ma racje widocznie zostal zle wychowany przez rodzicow, ktorzy wpoili nienawisc. Geje nie ruchaja sie gdzie popadnie, bo sama mam takich znajomych, lesbijki nie sa wytatuowanymi babami, ktore ciagle sie liza, bo widzialam w swoim zyciu duzo lesbijek. Najsmieszniejsze jest to, ze... to co opisal dotyczy przeciez tez hetero. Bo w kazdej grupie znajda sie takie rodzynki. To nie jest wolnosc slowa. W Polsce panuje hejt zwlaszcza w internecie, bo ludzie myla konstruktywna krytyke od zwyklej mowy nienawisci, po ktorej czlowiek ma naprawde ochote sie powiesic.
    A to nie jest zwykly Kowalski. To PROFESOR UNIWERSYTETU. Ma dawac soba przyklad. Ciekawe czy do swoich uczniow tez tak mowi ;)

  • Gość krajan - niezalogowany 2019-09-12 12:36:09

    Bolszewicy chcą nam narmalnym narzucić swą chorą ideologię
    Nie dajmy się.

  • gość 2019-09-12 12:40:58

    Komuna na UMK ma się dobrze. Cenzura słowa jak w PRL-u. Powinni przestać obrażać Kopernika i zmienić nazwę na Uniwersytet Marksistowskiego Komunizmu.

  • Kick - niezalogowany 2019-09-12 13:01:28

    Super!
    Мы теперь нАРмальны!
    A prof. N. pójdzie w politykę ...

  • Andrzej - niezalogowany 2019-09-12 18:22:06

    Ma Pan rację Profesorze !

  • Gość-z-UW - niezalogowany 2019-09-12 19:15:33

    Paniętam tak było na UW po marcu 1968 także rektor wyrzucał studentów i pracowników za niesłuszne poglądy, tyle tylko, że wtedy była PRL i słowo partii było władzą. Dzisiaj podobno mamy wolną Polskę, a autonomiczne uczelnie zależne są od LGBT, którego boi sie Tretyn. Hańba panie Tretyn, prywatnie możesz pan kochać LGTB ale jako rektor UMK przynosisz pan wstyd tej uczelni w mieście Kopernika.

  • Siwus - niezalogowany 2019-09-13 09:16:22

    Panie profesorze życzę wszystkiego dobrego :-)
    A wy Ludziska obudźcie się w którym kierunku to wszystko zmierza.
    LGBT czyli Lesbijki, Geje Banda Trolli.

  • Radek K - niezalogowany 2019-09-13 11:25:59

    UMK w większości obsadzonone konfidentami z PRL u, Rektor TW, Szacunek dla Pana Profesora za odwagę w dzisiejszych chorych czasach.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie