Znamy przyszłość legendarnej piekarni [FOTO]

Miasto, Znamy przyszłość legendarnej piekarni [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 02/02/2018 08:59

Na Szosie Chełmińskie właśnie ruszyły roboty związane z rozbiórką budynku legendarnej toruńskiej piekarni.

Rozbiórka była konieczna. W miejscu, gdzie znajdował się budynek będzie przebiegać nowa, jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa. Drogowcy już niedługo rozpoczną tam budowę kanalizacji deszczowej, wodociągu, gazociągu i fragmentu nowej jezdni. 

Od przyszłego tygodnia na Szosę Chełmińską wjedzie ciężki sprzęt, który dokończy dzieła, bo na razie rozbiórka jest wykonywana ręcznie. To ostatni z trzynastu budynków, które zostały wyburzone z powodu trwającej przebudowy Szosy Chełmińskiej.

Ulica jest przebudowywana na odcinku między Trasą Średnicową Północną a ul. Polną. Inwestycja, która pochłonie ponad 16 mln zł. ma być gotowa do końca maja 2018 roku.

Przez ostatnie kilkanaście godzin dostaliśmy od Was kilkadziesiąt pytań w mediach społecznościowych i na pocztę elektroniczną, co dalej z piekarnią? Okazuje się, że właściciele piekarni stanęli na głowie, żeby ich firma dalej funkcjonowała. To dobre informacje dla wszystkich, którzy codziennie kupowali tu gorące pieczywo.

Na Szosie Chełmińskiej rozbiórka części budynku trwa, ale część piekarni przetrwała i to właśnie tam cały czas piekarze przyrządzają dla mieszkańców Torunia świeże pieczywo. Ponadto nieopodal znajduje się mały budynek, w którym kupimy chleb, bułki i drożdżówki.

W sklepie poinformowano nas, że firma będzie funkcjonować w nowym miejscu w czasie przebudowy Szosy Chełmińskiej i po zakończeniu prac. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Znamy przyszłość legendarnej piekarni [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-02-03 20:51:37

    waszym właścicielem jest także obecny prezydent torunia? kolejna tuba propagandowa?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama