23°C rozproszone chmury

Znamy datę kolejnego festiwalu Bella Skyway!

Kiedy: 2018-08-21 , godzina: 19:00

W tym roku festiwal Bella Skyway odbędzie się już po raz dziesiąty. Kiedy najlepiej zarezerwować sobie kilka dni wolnego? Szczegóły na Oto Toruń.

W minionym roku organizatorzy skonstruowali aż 16 instalacji. Na Bella Skyway powrócił Marianolight. To słynna instalacja na ulicy Szerokiej. Poprzez swoje dzieła Marianolight odwołuje się do stuletniej tradycji oświetlania ulic. Według wielu mieszkańców Torunia i turystów była to najlepsza oraz najpiękniejsza instalacja, jaka kiedykolwiek pojawiła się na festiwalu.

Sympatię mieszkańców i turystów wzbudziły też między innymi kino wodne na przystani AZS, H2SO2 - radioaktywne kałuże przy Rapackiego, czy Teoria chaosu, która została wyświetlona na popularnym klubie NRD. W 2017 roku padł rekord frekwencji podczas Bella Skyway Festival. Toruńskie instalacje zobaczyło około 380 tysięcy osób.

Marianolight na Szerokiej.

Oczywiście na razie nie podamy Wam szczegółów tegorocznej edycji, ale znamy już datę Bella Skyway Festival 2017! Bella Skyway Festival 2018 rozpocznie się we wtorek 21 sierpnia, a zakończy w niedzielę 26 sierpnia. Wszystkie instalacje znajdą się na terenie Zespołu Staromiejskiego w Toruniu.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Znamy datę kolejnego festiwalu Bella Skyway! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się