12°C deszcz

Znajdź miłość... w 6 minut, czyli szybka randka w Toruniu!

W najbliższą niedzielę 23 kwietnia w Kredens Toruń odbędzie się Speed Dating! To 10 szybkich randek w ciągu jednej godziny! O szybkich randkach rozmawiamy z organizatorem tego wydarzenia, Rafałem Wyrzykowskim.

Oto Toruń: Sześciominutowa rozmowa wystarczy, by przekonać się, że to ta jedyna/ten jedyny?

Rafał Wyrzykowski: Nie. Dlatego po tym krótkim spotkaniu każdy z uczestników ma możliwość zaznaczenia na formularzu otrzymanym od nas, czy chce kontynuować znajomość dalej. Jeśli obie strony wyrażą podobną chęć my prześlemy dane kontaktowe do tych osób i znajomość może trwać znacznie dłużej niż 6 minut. Natomiast 6 minut to wystarczający czas, żeby stwierdzić, czy ta znajomość będzie miała sens.

Men's Health, czyli pismo o ugruntowanej pozycji na rynku czasopism dla mężczyzn twierdzi, że najważniejsze są pierwsze 3 minuty podczas poznawania nowej osoby. My dajemy aż dwa razy więcej czasu. Ograniczenie czasowe ma też swoje inne zalety. Z pewnością uratuje (jeśli taka się zdarzy) przed nudną randką, no i powinno wymusić na rozmówcach kreatywność w rozmowie, bo na zwykłe i sztampowe pytania po prostu szkoda czasu.

Speed Dating to po prostu szybkie randki. Na czym dokładnie to polega?

Podczas zorganizowanego spotkania 10 kobiet i 10 mężczyzn w komfortowych warunkach przeprowadza rozmowę (randkę) na zasadzie "każda kobieta z każdym mężczyzną". Randka trwa wspomniane 6 minut, po czym następuje zmiana rozmówcy i tak aż do momentu, kiedy spotkają się ze sobą wszyscy. Każdy z uczestników przed rozpoczęciem zabawy otrzymuje formularz, na którym zaznacza, z którym z kandydatów chciałby kontynuować znajomość. Jeśli ta druga osoba również zaznaczy taką chęć, to my jako organizatorzy jesteśmy zobowiązani następnego dnia w wiadomości e-mail do przekazania wzajemnych kontaktów.

Myślę, że zasady są dosyć proste, a najważniejsze, że nie ma w nich żadnych punktów z gwiazdką.

Kto powinien wziąć udział w szybkich randkach? Nieśmiali czy jednak przeciwnie, pewni siebie?

Jedynym warunkiem jest posiadanie statusu singla. Nie ma znaczenia czy jest się nieśmiałym, czy wprost przeciwnie. Zaletą dla osób nieśmiałych będzie fakt, że taka formuła to świetny trening swojej pewności siebie. Na pewno szybkimi randkami powinni zainteresować się osoby, które nie mają dużo wolnego czasu. A czy jest się pewnym siebie, czy nieśmiałym nie ma znaczenia tym bardziej, że nie wiemy jaki typ lubi osoba po drugiej stronie. Zakładamy, że przy 10 randkach przynajmniej jedna okaże się tą na którą czekaliśmy.

Jakie najczęściej pytania zadawane są podczas tych 6 minutowych spotkań? O ulubiony kolor czy coś bardziej przemyślanego?

Nie wiem! Myślę, że każdy z uczestników, który już się zgłosił i którzy dopiero się zgłoszą będą zadawać sobie właśnie takie pytanie "o czym rozmawiać?". Klucza dobrej rozmowy nie ma. Wyobrażam sobie udaną rozmowę o ulubionym kolorze, ale wyobrażam sobie też kompletnie nieudaną. Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do tematu, czy w sposób żartobliwy, czy zupełnie poważny.

Myślę jednak, że formuła szybkiej randki, podczas której jest tylko 6 minut na zaprezentowanie wszystkich swoich zalet wyzwoli w uczestnikach kreatywność i rozmowy naprawdę będą ciekawe. Ale o czym one będą pozostanie słodką tajemnicą uczestników. Zapewniamy takie możliwości do rozmowy, aby nikt nie mógł usłyszeć o czym rozmowy będą.

Jaka jest skuteczność szybkich randek, tzn. ile osób, które w ten sposób nawiązuje znajomość, łączy się w pary i rozpoczyna stały związek. Są jakieś statystyki? 

Szczerze mówiąc nie interesowałem się nigdy skutecznością szybkich randek. Każdy z uczestników wie, że wszystko zależy od nich samych i że mają przede wszystkim dobrze się bawić. No ale tak na zdrową logikę - 10 randek w godzinę chyba trochę zwiększa szansę na poznanie tego jednego/tej jedynej, co nie? ;)


Znajdź miłość... w 6 minut, czyli szybka randka w Toruniu! komentarze opinie

  • gość 2017-04-20 15:36:34

    Świetny pomysł! :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl