Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Pomysł z Torunia budzi spore kontrowersje

Komunikaty, Zmiany egzaminach prawo jazdy Pomysł Torunia budzi spore kontrowersje - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 29/07/2019 17:25

Eksperci są zgodni - zmiany w szkoleniu na kierowców są konieczne. Jednym z pomysłów - który jak się okazuje został zaproponowany przez specjalistów z Torunia - jest opłacenie trzeciego i kolejnych niezdanych egzaminów przez… instruktora.

Zmiany, zmiany, zmiany… Ministerstwo Infrastruktury informuje, że już niedługo egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego będą mogli przeprowadzić tylko jeden egzamin praktyczny na godzinę oraz osiem egzaminów praktycznych jednego dnia.

– Zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców – uzasadnia Ministerstwo.

Ponadto urzędnicy chcą, żeby egzaminy odbywały się punktualnie - w sztywnych ramach czasowych. Dotychczas zdający byli umówieni na konkretną godzinę, ale często długo czekali na swoją kolej, co powodowało spory chaos i jeszcze większy stres.

Ale to nie jedyne zmiany, które mają zostać wprowadzone przez rząd. Jak informuje „Rzeczpospolita”, eksperci od bezpieczeństwa ruchu drogowego w Toruniu zaproponowali, żeby za dwa pierwsze egzaminy płacił zdający, a za kolejne jego instruktor. Specjaliści z naszego miasta chcą także wprowadzenia wagi popełnianych błędów, wszak np. ustawienie lusterka to zupełnie inny błąd niż brak ustąpienia pierwszeństwa.

Pomysł od razu wzbudził ogromne kontrowersje. Miałby on oczywiście spowodować większą odpowiedzialność za każdego kursanta. Nie są z niego zadowoleni instruktorzy, którzy uważają, że 30 godzin jazdy z kursantami to zdecydowanie za mało, żeby przekazać im całą wiedzę praktyczną.

(Filip Sobczak)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

prawo jazdy 2019, trzeci kurs opłaca instruktor - komentarze opinie

 • Ben - niezalogowany 2019-07-29 17:34:40

  Taaa już widzę te protesty wasaczy instruktorów.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 21:43:22

  Ja był zlikwidował WORD. I egzamin przeprowadzał na samochodzie kursanta. Jak na zachodzie. WORD jest nie potrzebny. Egzamin powinien być z instruktorem oraz egzaminatorem aby nie nadużywać oblewania bezpodstawnego. Jeśli kursant ma samochód to na pewno sprawny z przeglądem. To po co sponsorować Word w nowe samochody.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 09:32:42

  Super Pomysł!!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 09:34:04

  Przydałoby się pozmieniać trochę, kursanci na samym placu manewrowym już mają stresa i oblewają np. za to że zapomnieli jak się włącza światła albo pomylą płyny dla mnie to paranoja no ale dla Wordu radocha.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 21:21:11

  90% egzaminatorów nie potrafi zachować się w ekstremalnych warunkach na drodze. Już nie wspomnę o udzielaniu pomocy. Co drugi nie wie jak hamować awaryjnie. Mądrzy są tylko na placu WORD. Już nie pamięta stresu jak sam zdawał. Instytucja do usunięcia WORD jest nie potrzebny.

 • Gośćj - niezalogowany 2019-07-30 23:45:04

  Powinno być pytania z teorii ,a nie na chybił co wielu się udaje w tedy wykazało by wiedzę.

 • Xxxx - niezalogowany 2019-07-31 06:19:18

  Wreszcie ktoś ogarnie to !!!
  Trzeba zrozumieć że młodzi się stresuja A każda pierdołe jest negatywny egzamin...

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 23:12:37

  A co jeśli ktoś jest odporny na wiedzie i w dodatku nie posiada predyspozycji do tego aby być kierowca? Ja rozumie że można nie zdać raz, dwa razy ale jeśli ktoś nie zdaje za 3,4,5,6 razem to raczej nie nadaje się na kierowcę i powinien hulajnogą jeździć.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama