16°C bezchmurnie

Zmiany podatkowe w Toruniu. Kto otrzyma zwolnienie?

Biznes, Zmiany podatkowe Toruniu otrzyma zwolnienie - zdjęcie, fotografia

Od kilkunastu dni w naszym mieście obowiązują uchwały, które w zeszłym roku przegłosowali radni.

Rok 2018 w Toruniu może być dobrym czasem dla biznesmenów. Szczególnie dla tych, którzy prowadzą swoją działalność na Starówce. Centrum Wsparcia Biznesu informuje, że mają oni dużą szansę na zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Ciężaru fiskalnego nie będą musieli ponieść także przedsiębiorcy, którzy działają w zakresie branż chronionych, zanikających i preferowanych, planują utworzyć nowe miejsca pracy czy nowe inwestycje na terenie Gminy Miasta Toruń. Zwolnienie podatkowe obowiązuje także dla nowo wybudowanych budynków mieszkalnych (z 2013 roku) oraz dla gruntów, budynków i budowli związanych z funkcjonowaniem placów zabaw, boisk i stadionów oraz basenów kąpielowych odkrytych udostępnionych do użytku publicznego. 

Jeśli spełniacie jeden z wyżej wymienionych warunków, to nie czekajcie długo. Wydrukujcie odpowiednie dokumenty i zanieście je do Wydziału Windykacji i Podatków Urzędu Miasta Torunia. Mieści się on na ulicy Grudziądzkiej 126b (IV piętro).

- Tam również przedsiębiorcy otrzymają niezbędne wzory druków oraz wszelką pomoc przy wypełnianiu wniosków - informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu.

Szczegółowe informacje na temat uchwał oraz zwolnień podatkowych dla nieruchomości znajdziecie TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Zmiany podatkowe w Toruniu. Kto otrzyma zwolnienie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się