17°C bezchmurnie

Zmiana nazw toruńskich ulic? TAK czy NIE?

Opinie, Zmiana toruńskich - zdjęcie, fotografia

Jest poniedziałek, więc czas na dwugłos. Dziś kłócimy się o nazwy toruńskich ulic. Niektóre z nich mają PRL-owską przeszłość. Czy warto na to zwrócić uwagę? Posłuchajcie opinii naszych dziennikarzy.

JESTEM NA TAK

Oczywiście, że musimy zmienić nazwy ulic. Nie możemy dłużej mieć w Toruniu takich pamiątek jak ulica Armii Ludowej, Pstrowskiego czy osiedle Jednostek Armii Radzieckiej. Minęło już 28 lat odkąd w Polsce panuje demokracja i mamy nowy ustrój. Mimo tego wciąż nie umieliśmy sobie poradzić sobie z... ulicami.

To może błahostka, ale jakże ważna. Co pomyśli sobie turysta, który będzie przemieszczał lub przejeżdżał przez te ulice? Upamiętniamy komunistów? Przecież z nimi walczyliśmy? No to jak w końcu? Jesteśmy Polakami, całkowicie wolnymi i dumnymi ze swojego narodu. Nazwy ulic powinny być zmienione. Możemy uhonorować w ten sposobó bohaterów, którzy o wolną Polskę walczyli!

Koszty również nie będą duże. Przeraża mnie ten argument! Wciąż nie umiemy tworzyć dobra wspólnego. Można to zrobić między innymi zmieniając naszą przestrzeń i postulując za zmianą nazwy z ulicy Pstrowskiego na... założmy Mazowieckiego lub Jana Pawła II!

JESTEM NA NIE

Te twoje argumenty to chyba nie na poważnie? Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje biednych mieszkańców Armii Ludowej zmiana ulic. Weź swój portfel i zobacz ile masz tam różnych kart. Teraz wyobraź sobie, że musisz wszędzie chodzić i je poprawiać, bo przecież nie mieszkasz już na Armii Ludowej. Przypominam, że nie wszystkie te karty wyrobimy za darmo!

Ludzie, którzy mieszkają na Pstrowskiego mogą być większymi patriotami niż ludzie mieszkający przy ulicy Jana Pawła II. Naprawdę nie ma w Toruniu pilniejszych spraw od zmiany ulic? Wyobraź sobie, że znam osoby, które mieszkają przy Armii Ludowej i głosowali na PiS! 

Dajmy spokój toruńskim ulicom. Czy to ważne, jak się nazywają? Zresztą z tego co wiem były nawet konsultacje społeczne na ten temat. No i oczywiście tam mieszkańcy opowiedzieli się za moim stanowiskiem, czyli, że nie chcą żadnych zmian ulic. Tak się składa, i potwierdzi to każdy socjolog, że ludzie nie lubią zmian i powinniśmy dać im spokój!

Zmiana nazw toruńskich ulic? TAK czy NIE? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl