„Złota Setka Pomorza i Kujaw”. Toruń wyróżniony za wsparcie lokalnego biznesu

Wydarzenie, „Złota Setka Pomorza Kujaw” Toruń wyróżniony wsparcie lokalnego biznesu - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 22/06/2019 10:14

Toruń otrzymał wyróżnienie w rankingu “Złota Setka Pomorza i Kujaw”. Nagrody były przyznawane za działalność w 2018 roku.

Złota Setka to prestiżowy ranking zarówno dla firm, jak i miast oraz gmin organizowany przez Gazetę Pomorską. Zgłoszenia nadesłane do konkursu ocenia kapituła, składająca się z przedstawicieli Business Centre Club, Pracodawców Pomorza i Kujaw, Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Gazety Pomorskiej.

Przedsiębiorstwa biorące udział w tym konkursie są oceniane ze względu na osiągane wyniki finansowe oraz innowacyjność swoich działań. Natomiast zgłoszone miasta, aby zająć najwyższe miejsca, muszą wykazać się skutecznymi inicjatywami wspierającymi lokalny rynek gospodarczy.

Wręczenie wyróżnień w ramach 23. edycji plebiscytu odbyło się podczas gali zorganizowanej 17 czerwca w Operze Nova w Bydgoszczy. Organizatorzy nagradzali biorących udział w konkursie w 11 kategoriach (przydzielając do poszczególnych kategorii przedsiębiorstwa i miasta ze względu na ich wielkość)

Toruń zdobył wyróżnienie za trzecią lokatę w kategorii “Duże miasta - najlepsza inicjatywa w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego”. Wygrała Bydgoszcz, przed Grudziądzem. Nagrodę odebrał Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu.

Wśród toruńskich firm wyróżnionych w rankingu znalazły się: Invest-Tech Sp. z o.o.; Open Link Sp. z o. o.; YouArtMe Sp. z o.o. i Swimer Sp. z o.o.

Specjalną nagrodę otrzymał także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z okazji obchodzonego w tym roku 50-lecia.

(Arkadiusz Kobyliński)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

toruń, gazeta pomorska, złota setka, biznes - komentarze opinie

  • Eror - niezalogowany 2019-06-22 13:26:04

    Lokalny biznes jest dzielnie wspierany przez miasto przede wszystkim przez brak ściągania do miasta większych inwestorów z zewnątrz...To fakt.Po co lokalsom robić konkurencję choćby w pozyskiwaniu pracowników, a tym samym podnosić im płacę?Lepiej gondolę puścić nad miastem czy otworzyć kolejne muzeum...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama