Inne dyscypliny, Zgoda Chodecz najlepsza Toruńskiej Lidze Beach Soccera - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 28/08/2019 07:30

Znamy już ostatecznie rozstrzygnięcia w Toruńskiej Lidze Beach Soccera. Nagrody za zwycięstwo trafiły do zawodników klubu Zgoda Chodecz BST. 

Pierwszy oficjalnie rozgrywany turniej o mistrzostwo Torunia w piłce plażowej to już historia. Tę opowieść “napisały” mecze rozgrywane na plaży PLAZY w wakacyjne soboty. Trudne początki oraz kilka drużyn, które ostatecznie nie był w stanie wystawić pełnych zespołów w każdej kolejce, na pewno wpłynęły na organizację rozgrywek. 

Nie zmienia to jednak faktu, że śmiałe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Triumfatorem zmagań okazała się Zgoda Chodecz BST. Ta ekipa, podobnie jak FC Toruń i ChFT Chełmża zgromadziła 18 punktów. O ostatecznej klasyfikacji decydował więc bilans bramkowy między zainteresowanymi klubami. 

Ten okazał się najkorzystniejszy dla zespołu z Chodeczy, chociaż porażka w ostatnim meczu z FC Toruń, mogła zabrać ekipie Zgody upragniony tytuł. Drugie miejsce przypadło w udziale ChFT Chełmża. Na najniższym stopniu podium rozgrywki zakończyli “marchewkowi”.

- Świetna atmosfera, świetna zabawa, a poza tym uważam, że beach soccer to doskonałe przygotowanie do rozgrywek zarówno futsalowych, jak i boiskowych - podsumował mecze w TLBS Kamil Ciesielski z ChFT Chełmża. 

Zakończony w niedzielę sezon był okazję, do regularnych występów na piasku. Właśnie w tym zawodnicy widzą duży atut TLBS. Poza tym mecze dostarczyły nie tylko emocji, ale też “frajdy” samym graczom, dlatego chętnie deklarują udział w ewentualnej przyszłorocznej edycji.

Natomiast, aby Toruńska Liga Beach Soccera była jeszcze bardziej widowiskowa i dostępna dla widzów rozgrywki wymagają kilku zmian. Jednak tegoroczna próba powinna posłużyć organizatorom jako cenne doświadczenie na przyszłość. Być może koncepcja zabawy połączonej ze sportową rywalizacją w czasie wakacji znajdzie przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń PLAZA swoje kolejne odsłony. 

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. facebook.com/TorunPlaza

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

beach soccer, plaża, toruń plaza, fc toruń, boisko, toruńska liga beach soccera, zgoda chodecz bst, chełmża - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-01 15:48:29

    Zespół z Chodcza nie z Chodeczy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama