Zespół MIG zagrał na dożynkach w Kamionkach [FOTO]

Wydarzenie, Zespół zagrał dożynkach Kamionkach [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 12/09/2019 09:00

Za nami dożynki w gminie Łysomice. Plaża w Kamionkach była pełna festiwalowej różnorodności. Na scenie nie zabrakło gwiazd muzyki.

Święto plonów nad jeziorem w Kamionkach znów okazało się doskonałą okazją do integracji mieszkańców gminy. Program uroczystości spowodował, że o nudzie nie mogło być mowy. Centrum obchodów gminnego święta była scena ustawiona na plaży. Najpierw, zgodnie z planem odbyła się polowa msza święta oraz poświęcenia dożynkowego chleba. Wydarzenie poprowadzili Robert Kożuchowski- przewodniczący Rady Gminy Łysomice, Emilia Zielińska oraz Roman Wojda - Radni Gminy Łysomice.

Do uczestników uroczystości zwrócił się tez gospodarz gminy, który podkreślił jak wiele pracy, wymaga zapewnienie dobrych plonów. – Świętujemy dziś zakończenie żniw – mówił wójt gminy Łysomice Piotr Kowal Ten piękny staropolski obyczaj to część naszej kultury i narodowej tożsamości. To najlepsza okazja do wyrażenia wdzięczności i podziękowania rolnikom za całoroczny trud i uzyskane plony. Z wdzięcznością oraz szacunkiem dla ich pracy spoglądamy na dożynkowe chleby powstałe z ziarna wzrastającego i dojrzewającego na naszych polach oraz na wieńce, przyniesione przez delegacje sołectw.

Tradycyjnie już w trakcie dożynek rozstrzygnięto organizowane przez gminę konkursy. Dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i pracy włożonej przez mieszkańców komisja musiała wybierać z doskonale przygotowanych specjałów i niezwykle barwnych projektów. I tak nagroda za najlepszy witacz trafiła do Papowa Toruńskiego. Dzięki temu na terenie sołectwa zostanie zmodernizowany półkilometrowy odcinek drogi.

Za najlepsze stoisko uznano te przygotowane przez Łysomickie Stowarzyszenie Markus. Natomiast najefektowniejsze stroje przywdziały na ten dzień reprezentacje Kamionek Dużych oraz KGW z Turzna. Przez najbliższy rok miano wytwórców najlepszego chleba w gminie należeć będzie do przedstawicieli Różankowa. Natomiast wśród nalewek wygrał trunek przygotowany przez panią Anetę Stopyrę. Mieszkańcy Ostaszewa mogą się natomiast pochwalić najpiękniejszym dożynkowym wieńcem.

O muzyczną oprawę święta plonów zadbały Polskie Kwiaty, oraz muzycy Teatru Buffo i Roma. Na scenie wystąpił również zespół MIG, który zaserwował zebranym swoje najbardziej znane hity. Do późnych godzin nocnych mieszkańców zabawiał DJ Jacuch.

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Monika Gut

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

dożynki, gmina łysomice, impreza, zespól mig, piotr kowal - komentarze opinie

  • gość 2019-09-12 14:58:48

    Gminy licytują się, gdzie większa wiocha.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama