Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jakie atrakcje znajdziemy w Toruniu?

Biznes, Zbliża Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Jakie atrakcje znajdziemy Toruniu - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 05/11/2018 13:28
LIS 13
Toruń godz: 14:00

Już w przyszłym tygodniu (13-18 listopada) odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Sprawdźcie, co z tej okazji przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu - koordynator wydarzenia.

W programie znalazły się liczne warsztaty i spotkania związane z prowadzeniem biznesu. Na wszystkie zapisywać można się za darmo już dziś.

Ważnym wydarzeniem dla całej lokalnej społeczności z pewnością będzie otwarcie Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro. Odbędzie się ono 13 listopada o godzinie 14:00. Placówka powstaje w kamienicy przy ul. Marii Konopnickiej 13. Misją Toruńskiego Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro będzie wspieranie aktywności mieszkańców Torunia zrzeszonych w organizacjach pozarządowych, realizujących zadania własne gminy oraz w grupach inicjatywnych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Przeprowadzone zostaną także warsztaty. Zajęcia o tytule “Wsparcie na starcie” odbędą się 13 listopada o 16:00 w Business Link Toruń przy ulicy Łokietka 5. Wydarzenie potrwa 4 godziny i dotyczy wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozyskania środków finansowych na jej rozwój. W ramach warsztatów prezentowane będą informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz uzyskaniem wsparcia w formie bezzwrotnych dotacji czy wsparcia pomostowego dla młodych przedsiębiorców. Zapisać można się tutaj.

Po raz drugi przeprowadzone zostaną także warsztaty “E-marketing i reklama na facebooku”. Odbędą się 14 listopada o godzinie 9:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro. Celem tego wydarzenia jest zaznajomienie przedsiębiorców z możliwościami, jakie daje wiedza z zakresu planowania strategii oraz komunikacji marketingowej. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się od podstaw, jak promować swoje produkty i usługi w mediach społecznościowych. Zapisy można składać tutaj.

Tego samego dnia o 14:00 w Business Link Toruń odbędzie się spotkanie networkingowe dla młodych przedsiębiorców “Poszerz Horyzonty”. Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń i popularyzacja wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta, budowanie sieci kontaktów biznesowych, dostarczanie młodym przedsiębiorcom nowych praktycznych umiejętności. Zapisać można się tutaj.

15 listopada z kolei odbędzie się kolejna gala wręczenia odznaczeń “Made in Toruń”. Przedsiębiorcy odbiorą swoje znaki jakości o 10:00 w Hotelu Bulwar.

W programie przewidziano także coś dla młodzieży. W dniach 15-16 listopada odbędą szkolne wizyty w zakładach rzemieślniczych w obszarze Zespołu Staromiejskiego. Organizatorzy będą starali się pokazać uczniom możliwości, jakie daje praca w branżach chronionych i zanikających.

Będzie można skorzystać także z pomocy pracowników miejskich w Centrum Handlowym Artium Copernicus. W ramach przedsięwzięcia “Jedno okienko” 17 listopada od 10:00 do 15:00 będzie można założyć własną działalność gospodarczą w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzin wydziałów urzędu miasta oraz instytucji związanych z obsługą przedsiębiorców znajdujących się obowiązkowo na liście podmiotów koniecznych do otwarcia własnej firmy.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

centrum wsparcia biznesu, światowy tydzień przedsiębiorczości - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama