9°C pochmurno z przejaśnieniami

Zbliża się II Memoriał Henryka Pawłowskiego w Brydżu Sportowym. Rozmawiamy z Krzysztofem Dzierżakiem

Inne dyscypliny, Zbliża Memoriał Henryka Pawłowskiego Brydżu Sportowym Rozmawiamy Krzysztofem Dzierżakiem - zdjęcie, fotografia

W drugi weekend czerwca odbędzie się II Memoriał Henryka Pawłowskiego w Brydżu Sportowym. Organizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód, a dwudniowa impreza (sobota 9.06 i niedziela 10.06) odbędzie się w sali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Na Oto Toruń rozmawiamy na temat tego wydarzenia z Krzysztofem Dzierżakiem - Prezesem Stowarzyszenia Centrum Planowania Przygód - głównego organizatora turnieju memoriałowego.

Skąd idea uczczenia pamięci Henryka Pawłowskiego poprzez turniej brydżowy?

Krzysztof Dzierżak: Może stąd, że profesor uczył nas nie tylko matematyki i logiki akademickiej, ale również tej przydatnej w życiu, zarówno zawodowym jak i prywatnym. Wspierał też nasze pasje, między innymi tę, którą wielu z nas się w czasach liceum zaraziło, czyli grę w brydża. Ponieważ osobiście od wielu lat zajmuję się organizacją imprez sportowych, postanowiłem właśnie w ten sposób dziękować za otrzymane lekcje - i te matematyczne, i te życiowe.

Kto może wziąć udział w zawodach?

Praktycznie każdy znający zasady gry. Oczywiście szczególnie czekamy na absolwentów IV LO, dla których zaplanowaliśmy współzawodnictwo teamów. Po zeszłorocznej kameralnej premierze, postanowiliśmy rozszerzyć formułę. Pierwszego dnia rzeczywiście można bez stresu zagrać nawet mając jedynie podstawowe umiejętności. Drugiego poprzeczka idzie nieco wyżej - spodziewamy się najlepszych zawodników z regionu, bowiem impreza wpisana została do kalendarza Kujawsko-Pomorskiego Związku Brydża Sportowego, dodatkowo otrzymała tzw. gwiazdkę, czyli wyższą rangę od PZBS.

Turniej zapowiada się imponująco także pod względem nagród. Co można wygrać?

Dzięki sponsorom oraz wsparciu absolwentów IV LO, udało nam się zgromadzić imponującą, moim zdaniem, pulę nagród. Najlepsze trzy pary niedzielnego turnieju głównego wzbogacą się kolejno o 800, 600 i 400 złotych. Atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymają pozostałe pary z pierwszej dziesiątki oraz zwycięzcy dodatkowych kategorii. Jeśli tylko frekwencja nas nie zaskoczy, nikogo nie wypuścimy z pustymi rękami.

Jakie zatem plany na przyszłość, tradycyjne „do zobaczenia za rok”?

Od początku planowaliśmy, by było to rokroczne wydarzenie. Teraz liczymy, że na stałe trafi ono do kalendarza KPZBS. Jako Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód chcielibyśmy razem z Klubem Sportowym Krobia doprowadzić do przeprowadzenia w Toruniu w ciągu najbliższych dwóch lat dużego turnieju ogólnopolskiego. Skoro udało się ze wsparciem miasta i lokalnych sponsorów w Wąbrzeźnie, to dlaczego nie miałoby się udać w Toruniu.

Plan szczegółowy II Memoriału Henryka Pawłowskiego w Brydżu Sportowym:

Dzień 1 – sobota, 9.06.2018, godz. 10:00
TURNIEJ TEAMÓW dla Absolwentów IV LO
TURNIEJ PAR w ramach Grand Prix Torunia i Powiatu Toruńskiego
Gwarantowane nagrody rzeczowe oraz darmowy udział w niedzielnym turnieju głównym dla najlepszych
wpisowe: 15 zł od osoby

Dzień 2 – niedziela, 10.06.2018, godz. 10:00
TURNIEJ GŁÓWNY w ramach Grand Prix KPZBS – OTP*
turniej par na IMP-y, 3*10 rozdań
Gwarantowane nagrody finansowe:
I miejsce – 800 zł; II miejsce – 600 zł; 3 miejsce – 400 zł;
oraz nagrody rzeczowe dla kolejnych par i zwycięzców dodatkowych kategorii
wpisowe: 25 zł od osoby


Zbliża się II Memoriał Henryka Pawłowskiego w Brydżu Sportowym. Rozmawiamy z Krzysztofem Dzierżakiem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się