12°C bezchmurnie

Zaskakujące słowa posła PO. Prezes Kaczyński może być z nich zadowolony!

Posłowie i senatorowie, Zaskakujące słowa posła Prezes Kaczyński może zadowolony! - zdjęcie, fotografia

Kto wygra najbliższe wybory parlamentarne? Poseł Antoni Mężydło twierdzi, że...

Szeroko komentowany jest ostatni wywiad, jaki poseł PO z Torunia Antoni Mężydło udzielił portalowi wpolityce.pl. Według parlamentarzysty, opozycja powinna odpuścić wybory parlamentarne w 2019 roku. To ma związek z ostatnimi zmianami personalnymi w rządzie. Odeszli z niego m.in. Antoni Macierewicz, Witold Waszykowski i Jan Szyszko. To ministrowie, którzy byli najczęściej krytykowani przez PO i spółkę.

- Przez zmiany PiS, opozycji będzie trudniej - stwierdził dla portalu wpolityce poseł Antoni Mężydło. - Widać wyraźnie, że zbliża się maraton wyborczy i mamy stałą taktykę Prawa i Sprawiedliwości: ocieplanie wizerunku, schowanie niektórych osób, wycofanie się Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa najbliższych wyborów, kolejnej kadencji jest przesądzona.

W związku z tym poseł Mężydło proponuje, aby opozycja skupiła się już na wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się w 2023 roku. Polityk skrytykował także swoje własne środowisko.

- Po stronie opozycji nie widać dobrych odpowiedzi, plan Petru nie jest dobrą reakcją na to, co się dzieje… - powiedział w rozmowie dla portalu wpolityce.pl. - Zjednoczona opozycja w stylu konwentu św. Katarzyny nic nam nie da. Musi być dominująca partia, tylko to sprawdza się w polskiej polityce.

Te słowa z pewnością ucieszą prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Warto dodać, że poseł Mężydło w przeszłości należał do Prawa i Sprawiedliwości, aktualnie jest posłem PO.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


antoni mężydło, po, toruń, poseł, wybory - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się