13°C bezchmurnie

Zamknijcie okna, nadchodzi silny wiatr! Jest ostrzeżenie meteo [WAŻNE]

Wiadomości, Zamknijcie nadchodzi silny wiatr! ostrzeżenie meteo [WAŻNE] - zdjęcie, fotografia

Synoptycy z IMGW ostrzegają mieszkańców Torunia i okolic przed silnym wiatrem. Kiedy będzie mocno dmuchać i o jakich prędkościach mowa?

Jak czytamy w komunikacie meteo, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 75 km/h, z południa i południowego zachodu.

Ostrzeżenie dotyczy całego województwa kujawsko-pomorskiego, zwłaszcza subregionu północno-zachodniego i ma obowiązywać od godz. od godz. 16:00 (środa) do godz. 3:00 (czwartek).

W związku z prognozowanym silnym wiatrem warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

1. Pozamykać wszystkie okna (w domach wolnostojących także i drzwi, zewnętrzne), ocenić stan okien, w razie konieczności odpowiednio je zabezpieczyć przed otworzeniem lub wypchnięciem przez wiatr.
2. Umocować lub usunąć z parapetów zewnętrznych, balkonów, tarasów, podwórek przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3. Nie parkować pojazdów w pobliżu drzew, szyldów, tablic reklamowych, rusztowań, stalowych konstrukcji, słupów, trakcji elektrycznych itp.
4. Przebywając na zewnątrz nie przechodzić i nie zatrzymywać się pod trakcjami elektrycznymi, drzewami, szyldami i tablicami reklamowymi, zwłaszcza tymi o dużej powierzchni, rusztowaniami itp.
5. Podczas jazdy samochodem zachować szczególną ostrożność przy wyjeździe na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej drzewami lub budynkami – spodziewać się uderzenia wiatru bocznego.
6. Pamiętać, że podczas silnego wiatru temperatura odczuwana przez człowieka jest o kilka stopni niższa niż ta, którą wskazuje termometr.
7. Unikać leżących na ziemi lub zwisających nisko nad ziemią przewodów elektrycznych i natychmiast zgłaszać takie przypadki do zakładu energetycznego nr 991 (Straży Pożarnej nr 998, Policji nr 997 lub Służby Dyżurnej Centrum Zarządzania Kryzysowego).

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ

 

 


Zamknijcie okna, nadchodzi silny wiatr! Jest ostrzeżenie meteo [WAŻNE] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl