Załamanie pogody. Sprawdzamy, jak o poranku jeździ się po Toruniu

Korki i utrudnienia, Załamanie pogody Sprawdzamy poranku jeździ Toruniu - zdjęcie, fotografia
TUB 08/01/2019 07:49

Od rana sypie śnieg - z tego powodu warunki na drogach są trudne. Na portalu Oto Toruń sprawdzamy, jak się jeździ po ulicach naszego miasta.

Kolejny atak zimy w Toruniu. Od rana pada śnieg - temperatura jest jednak na lekkim plusie. Główne drogi naszego miasta są przejezdne - miejscami jest tylko błoto pośniegowe, chodzi między innymi o Szosę Lubicką, Lubicką, Trasę Średnicową czy Szosę Chełmińską. Nieco gorzej jest na takich ulicach jak Legionów czy Dąbrowskiego - jezdnia przy dworcu autobusowym też jest biała. Nieodśnieżone są osiedlowe uliczki - Stawisińskiego (Skarpa) Bartkiewiczówny czy Boboli (Chełmińskie Przedmieście).

Zasypany pojazd po porannych opadach śniegu.

Samochody na drogach poruszają się z prędkością 30-40 km/h. To dobrze. - Warto w takich warunkach zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiedni odstęp od pozostałych pojazdów, bo droga hamowania znacznie się wydłuża. Proszę też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do jazdy - przypomina Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Toruńskie MPO odśnieża drogi od godz. 3:00. Obecnie na ulicach pracuje 16 solarek (są na każdej trasie) i 12 ciągników. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne.

Tak o poranku wygląda stan ulicy Boboli.

Jak wynika z prognoz, śnieg już wkrótce powinien ustąpić. - Jednak późnym popołudniem i wieczorem pojawią się słabe opady deszcz i mżawka - zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i autor serwisu internetowego pogodawtoruniu.pl. Temperatura podskoczy do nawet +4 stopni.

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

śnieg, atak zimy, toruń, mpo - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama