Zadyma na meczu. Policja zatrzymała pseudokibiców Elany Toruń [FOTO, WIDEO]

  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal ototorun.pl 24/05/2019 10:58

Pięciu kiboli Elany Toruń zatrzymanych przez policję. Mężczyźni złamali na stadionie miejskim przy Bema ustawę o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Na stadionie miejskim przy Bema po zakończeniu meczu Elana Toruń - Olimpia Elbląg kilkudziesięciu pseudokibiców przeskoczyło przez odgradzający płot od murawy i zaczęło biec w kierunku sektora gości. Po interwencja sił porządkowych szalikowcy wrócili na miejsce.

- Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście współpracując z policjantami z takiego samego wydziału toruńskiej komendy wytypowali kilku mężczyzn, którzy swoim zachowaniem złamali ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Następnego dnia policjanci zatrzymali 19 i 21-latka z Bydgoskiego Przedmieścia oraz 18-letniego mieszkańca Starówki. Kolejnego dnia został zatrzymany 22-latek  z Chełmińskiego Przedmieścia. Wszyscy usłyszeli zarzuty zakłócania ładu i porządku publicznego w trakcie trwania imprezy masowej.

Prokurator zdecydował, że w ramach dozoru będą się pięć razy w tygodniu zgłaszać do jednostki policji najbliższej miejscu zamieszkania. Każdy z nich będzie musiał zapłacić poręczenie majątkowe oraz obowiązuje ich zakaz wstępu na imprezy masowe - wszystkie mecze piłki nożnej z udziałem drużyny Elany Toruń.

W minioną środę policjanci zatrzymali kolejnego ze sprawców - 24-letniego mieszkańca Bydgoskiego Przedmieścia. Jechał razem z 21-letnim kolegą z tego samego osiedla volkswagenem passatem. - Podczas przeszukania policjanci odnaleźli pakiet z białym proszkiem, który ważył ponad 2965 gramów. Wstępne policyjne testy wykazały, że to amfetamina - dodaje Wioletta Dąbrowska. Teraz obaj odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a 24-latek dodatkowo za zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Zobacz filmik z zamieszek na stadionie przy Bema KLIKNIJ TUTAJ

(TUB)

fot. KMP Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, elana, pseudokibice, zadyma, policja - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama