12°C bezchmurnie

Zaczynamy sezon. Get Well Toruń wyjechał na pierwszy oficjalny trening

Get Well Toruń, Zaczynamy sezon Toruń wyjechał pierwszy oficjalny trening - zdjęcie, fotografia

Zawodnicy Get Well Toruń wyjechali dziś na pierwszy oficjalny trening w sezonie 2018.

Pierwszy raz w tym roku zawodnicy Get Well Toruń wyjechali na tor 6 lutego, ale były to tylko, jak to powiedział Jacek Frątczak, testowe okrążenia. Kilku kółek na początku lutego nie można było nazwać treningiem. Dopiero dziś (9 marca) jeźdźcy z Torunia oficjalnie wyjechali na tor.

Jednak pierwszy tegoroczny trening nie odbył się na Motoarenie. Punktualnie o 14:00 Daniel Kaczmarek, Igor Kopeć-Sobczyński, Marcin Kościelski, Aleks Rydlewski oraz Paweł Przedpełski wyjechali na mini-tor, który znajduje się niedaleko Motoareny.

- Oczywiście traktujemy to jako przejście z sezonu zimowego na sezon startowy - tłumaczy menadżer zespołu Jacek Frątczak. Korzystamy z infrastruktury, która jest w Toruniu. Jeżeli takowa jest, to trzeba z niej korzystać.

Podopieczni Frątczaka trenowali dziś (9 marca) i będą ścigać się również jutro (10 marca) na mini-torze. W przyszłym tygodniu toruński menadżer chciałby, żeby jego drużyna trenowała już na Motoarenie.

- Tak naprawdę tor na Motoarenie jest gotowy do jazdy. Trzeba go tylko polać. Jednak problem polega na tym, że jeszcze mamy ujemne temperatury w nocy i gdybyśmy go polali, to on się zmrozi. To jest bezsensu - mówi Frątczak.

Dlatego temperatura jest bardzo ważna, bo do Torunia w poniedziałek mają przyjechać już wszyscy zawodnicy, którzy będą reprezentować barwy Get Well w tym sezonie. Natomiast na 17 i 18 marca torunianie mają zaplanowany dwumecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Fragment dzisiejszego treningu udostępnił na swoim profilu na Facebook'u właściciel klubu Przemysław Termiński. Znajdziecie go TUTAJ.

(Filip Sobczak)

(fot. Klub Sportowy Toruń)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Zaczynamy sezon. Get Well Toruń wyjechał na pierwszy oficjalny trening komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się