6°C bezchmurnie

Zabójstwo na Warszawskiej. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia dla 30-letniego mieszkańca, który miał ugodzić nożem 58-latka.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku policja zatrzymała 30-letniego Radosława W., który ugodził nożem 58-letniego Adama B. Zadane ciosy były śmiertelne. Do tragedii doszło dokładnie 17 sierpnia przy ul. Warszawskiej.

Przez kilka miesięcy prokuraturze udało się, ustalić, że Radosław W. wrócił do domu przy ulicy Warszawskiej i zaczął kłócić się ze swoją żoną. 

- W pewnym momencie małżonkowie usłyszeli wulgarne wyzwiska kierowane pod ich adresem przez Adama B. Pomiędzy Radosławem W. a Adamem B. wywiązała się, utrzymana w ostrym tonie wymiana zdań - mówi rzecznik toruńskiej prokuratury Andrzej Kukawski.

Panowie zdecydowali, że wyjdą na zewnątrz. W. zabrał ze sobą nóż, który schował z tyłu, za pasek od spodni. Bójkę rozpoczął 58-latek, który miał uderzyć 30-latka metalową linką.

- Wtedy Radosław W. zadał Adamowi B. trzy ciosy nożem w okolicę przedramienia prawego, ręki lewej oraz klatkę piersiową, skutkujące uszkodzeniem tętnicy głównej i miąższu obu płuc, masywnym krwotokiem, a dalej zgonem - relacjonuje Kukawski.

Oskarżony Radosław W. twierdzi, że działał w obronie własnej. Jego zdaniem ugodzenie nożem było nieszczęśliwym wypadkiem. 30-latek nie był wcześniej karany, a lekarze stwierdzili, że w trakcie bójki był wzburzony i pijany. Jednak jego stan nie został wywołany czynnikami zewnętrznymi, dlatego nie będzie odpowiadać za zabójstwo w afekcie.

Teraz proces Radosława W. będzie toczyć się w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Mężczyźnie za umyślne zabójstwo grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

Pod tytułem newsa znajdziecie filmik z zatrzymania 30-latka, który dostaliśmy od toruńskiej policji.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Zabójstwo na Warszawskiej. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia komentarze opinie

  • Michał - niezalogowany 2018-04-13 07:29:17

    Taka patologiczna menda teraz jeszcze próbuje wykręcić się obroną własną. Dożywocie dla takich istot, odizolować od zdrowego społeczeństwa.

Dodajesz jako: Zaloguj się