21°C bezchmurnie

Z Torunia zniknie jedna ze stacji benzynowych

Drogi, Torunia zniknie jedna stacji benzynowych - zdjęcie, fotografia

Do końca marca przyszłego roku kierowcy nie zatankują już na stacjach benzynowych z logiem Statoil. W zamian będzie...

W Toruniu stacja Statoil znajduje się przy Szosie Lubickiej, w ciągu kilku najbliższych miesięcy zmieni nazwę na Circle K. Stacje benzynowe pod tą nazwą działają już m.in. przy autostradzie A1.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nazwa sieci stacji zostaje zmieniona, ponieważ właściciel Circle K Polska, czyli Grupa Alimentation Couche-Tard po zakupie Statoil Fuel and Retail w 2012 r. otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas. W 2015 r. grupa Couche-Tard zdecydowała, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w jej portfelu, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach.

Uwaga, zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy.

W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i Danii. Prace związane z rebrandingiem prowadzone są nadal na Litwie, Łotwie i w Estonii - teraz przyszedł czas na Polskę.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

 

Z Torunia zniknie jedna ze stacji benzynowych komentarze opinie

  • gość 2017-09-11 00:04:29

    Przykład typowego rebrandingu........ Najtańsze i najlepsze paliwko jest tam gdzie nie ma hot-dogów, kawuni i punkcików lojalnościowych.

Dodajesz jako: Zaloguj się