Z kranu woda zdrowia doda? Sanepid ocenił jakość „kranówki” w Toruniu

Komunikaty, kranu zdrowia Sanepid ocenił jakość „kranówki” Toruniu - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 19/08/2019 10:54

Urząd Miasta Torunia informuje, że woda, do której mieszkańcy Torunia mają dostęp w swoich domach jest zdatna do picia. Potwierdza to najnowsze badanie Toruńskich Wodociągów.

W wielu krajach europejskich picie wody z kranu jest czymś naturalnym. W Polsce powoli wchodzi "moda" na picie "kranówki". Mieszkańcy naszego kraju przekonali się, że to bezpieczne - wskazują na to statystyki. O dobrej jakości takiej wody przekonują także urzędnicy.

W Toruniu ocena "kranówki" przygotowywana jest cyklicznie co pół roku, na podstawie przekazanych sprawozdań z wyników badań realizowanych przez spółkę Toruńskie Wodociągi. – Do badań pobrano 26 próbek wody, w których nie stwierdzono przekroczeń dopuszczalnych wartości badanych parametrów określonych w obowiązującym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia – informuje Urząd Miasta Torunia.

Dlatego mieszkańcy - bez obaw! Jakość wody dostarczanej przez wodociąg publiczny w Toruniu, zarządzany przez Toruńskie Wodociągi spełnia wymagania i jest zdatna do spożycia przez ludzi. Więcej informacji o kryteriach oceny na stronie internetowej Toruńskich Wodociągów.

(AM)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

kranówka, toruń, woda z kranu, sanepid - komentarze opinie

 • gość 2019-08-19 15:33:19

  Dla mnie i tak lepsza jest lekko gazowana cisowianka niż kranówka. Lubię jak woda ma bąbelki :)

 • gość 2019-08-19 17:29:37

  Zywiec Zdroj najlpeszy

 • gość 2019-08-19 19:47:19

  Sędzia we własnej sprawie

 • Skarpa - niezalogowany 2019-08-20 08:25:27

  Nie wierzę w jakość tej wody,tym bardziej że bada to dla swoich potrzeb dostawca.Ja mieszkając na SKARPIE muszę minimum co trzy miesiące czyścić sitka w kranach.Pozatym w czjniku też osadza się zbyt dużo kamienia.To są moje spostrzeżenia .

 • Gość - niezalogowany 2019-08-20 08:59:08

  Czy wszystkie azbestowe rury zostały wymienione?

 • gość 2019-09-02 14:54:53

  Ja jestem od pół roku można powiedzieć "na kranówce" i sobie chwalę. Mamy w pracy dystrybutor filtrujący Waterpoint System, taką maszynę podpinaną bezpośrednio do sieci wodociągowej i muszę powiedzieć, że woda smakuje bez zarzutu, a do tego jest w 3 opcjach - ciepłej, zimnej i gazowanej. Znacznie odczuć można natomiast oszczędności i wygodę, bez konieczności noszenia butelek ze sobą do biura. A jeśli chodzi o jej skład to jakoś bardziej ufam Sanepidowi niż producentom mineralek...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama