21°C bezchmurnie

Z Amsterdamu do Torunia. Galeria Artus zaprasza na wyjątkową wystawę

Wystawy, Amsterdamu Torunia Galeria Artus zaprasza wyjątkową wystawę - zdjęcie, fotografia

Drzewo jest wiodącym motywem wystawy malarskiej Jerzego Michała Murawskiego, który swoje prace zaprezentuje już 9 sierpnia o godz. 18.30 w Galerii Artus, w Centrum Kultury Dwór Artusa. Na wystawie „Prorocy i drzew zaklinanie” podziwiać będzie można dzieła wykonane farbami olejnymi w sztyfcie.

Jerzy M. Murawski prezentowane obrazy tworzył w ciągu dwóch ostatnich dekad, w swojej pracowni w Amsterdamie. Wiele z nich jest unikatowych – dotąd niepokazywanych publicznie.

- Wiodącym tematem wernisażu jest drzewo, które przewyższa wszelkie inne żywe istoty, łączy niebo i ziemię, towarzyszy człowiekowi od pierwszych dni w raju – czytamy w zapowiedzi wydarzenia. - Natomiast tytułowi prorocy, czekający na spełnienie swoich proroctw, sami zamieniają się czasem i z czasem w drzewa.

Artysta swoje obrazy tworzył na dużych formatach specjalnego papieru, w trudnej technice farby olejnej w sztyfcie. 

- Ręka poprzez sztyft olejny, lepiej przelewa emocje na papier – mówi Jerzy Michał Murawski. - Dokładniej przekazuje moje energie, a tłumacząc zamysł na kształt, ujawnia to, co jest dla mnie najważniejsze: nieświadome.

Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia od poniedziałku do niedzieli (od godz. 10:00 do 18:00, a także podczas wszystkich wydarzeń odbywających się w Dworze Artusa).

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Z Amsterdamu do Torunia. Galeria Artus zaprasza na wyjątkową wystawę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się